شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128229 | |

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: حسن روحانی رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه - ششم شهریور 97 - برای پاسخ به سوال نمایندگان در خانه ملت حضور می‌یابد. بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهوری

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: حسن روحانی رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه - ششم شهریور 97 - برای پاسخ به سوال نمایندگان در خانه ملت حضور می‌یابد. بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهوری امروز (شنبه) در نامه‌ای به هیات رییسه آمادگی دکتر روحانی را برای حضور در جلسه علنی روز سه‌شنبه این هفته مجلس و پاسخ به پرسش‌های نمایندگان اعلام کرد.

طرح سوال 80 نماینده از رییس‌جمهوری روز چهارشنبه 10 مرداد ماه در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درباره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله و افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی محور پنج سوال از رییس‌جمهوری است. نماینده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است رای اعتماد دوباره به وزیر اقتصاد به معنای رضایت پارلمان از شرایط اقتصادی کشور است. الیاس حضرتی در توییتی درباره بررسی طرح استیضاح کرباسیان وزیر اقتصاد نوشت: ‌اگر فردا (یک‌شنبه) وزیر اقتصاد به عنوان تنها مقام پاسخگوی تیم‌ اقتصادی دولت به مجلس، مجددا رای اعتماد بگیرد، به این معنی است که مجلس از شرایط اقتصادی کشور راضی است و در این صورت سوال از رییس‌جمهور بلاموضوع خواهد بود. افکار عمومی درباره عملکرد ما قضاوت خواهد کرد. نایب‌رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارایه گزارش این کمیسیون درباره بررسی‌های صورت گرفته در لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خبر داد. کمال دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ آخرین وضعیت بررسی CFT در کمیسیون امنیت ملی، گفت: با توجه به پایان مهلت دو ماهه بررسی CFT در مجلس شورای اسلامی هفته گذشته این کمیسیون لایحه را بررسی کرد و نتایج آن را به هیات رییسه ارایه کرد. وی توضیح داد: از آنجا که قبلا این لایحه در کمیسیون بررسی و رای‌گیری شده بود، این‌بار کمیسیون تنها به بررسی مجدد آن پرداخت و بر نظر قبلی خود تاکید کرد، یعنی بر اضافه شدن شروط هشت‌گانه و وجود اعلامیه تفسیری در این لایحه تاکید کرد و موضوع دیگری به آن اضافه یا کم نکرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران