شماره امروز: ۵۴۷

مراسم تودیع و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه آزاد برگزار شد

| کدخبر: 127968 | |

مراسم تودیع فرهاد رهبر، ریاست سابق دانشگاه آزاد اسلامی و معارفه محمدمهدی طهرانچی، سرپرست جدید این دانشگاه، ‌عصر روز گذشته در حالی برگزار شد که فرهاد رهبر در این مراسم حضور نداشت.

مراسم تودیع فرهاد رهبر، ریاست سابق دانشگاه آزاد اسلامی و معارفه محمدمهدی طهرانچی، سرپرست جدید این دانشگاه، ‌عصر روز گذشته در حالی برگزار شد که فرهاد رهبر در این مراسم حضور نداشت.

به این ترتیب طهرانچی با حکم علی اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، بطور رسمی فعالیت خود را در دانشگاه آزاد آغاز کرد. آن هم در حالی که رییس سابق در مراسم تودیع خود نبود و به خبرنگاران هم اجازه ورود به این مراسم داده نشد.

در متن حکم ابلاغ شده از سوی علی اکبر ولایتی آمده است: «با عنایت به مصوبه جلسه فوق‌العاده هیات امناء، مورخ 28 مرداد 1397 و نظر به تجربه، تعهد و سوابق طولانی در سطوح عالی مدیریتی، علمی، آموزشی و پژوهشی جنابعالی را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد منصوب می‌نمایم.امید است با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه علم و دانشگاه و با توجه به منافع عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری تمامی مساعی خویش را در جهت پیشرفت و تعالی علم و دانش و ساماندهی امور این دانشگاه در خدمت به فرزندان این مرز و بوم به کار بندید.»

علی اکبر ولایتی در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحولات مثبت قرار دارد، گفت: « باید روحیه امید و تحول‌خواهی را در بین اساتید و دانشجویان تقویت کرد و در جهت اجرای سیاست‌هایی که از ابتدا به عنوان محور اصلی فعالیت‌ها اعلام شده است، اعم از ارتقای کیفی برنامه‌ها و آموزش‌ها، شفافیت، استفاده از ظرفیت‌ها، جذب نخبگان، توجه به مناطق محروم، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ... گام برداشت.دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان بازوی قدرتمند علمی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، این دانشگاه قادر است در حل مسائل و مشکلات کشور در کنار سایر ارکان نظام فعالیت کرده و در جهت توسعه و پیشرفت کشور و مواجهه با مشکلات و تنگناها و ارایه راه‌حل‌های مناسب و کارآمد، گام‌های اساسی را بردارد.»

همچنین طهرانچی هم در این مراسم با تاکید بر لزوم توجه به تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک دانشگاه مساله‌محور و برنامه‌محور، گفت: «گذار از مفهوم دانشگاه به دانش شهر در خلق تمدن نوین اسلامی با هسته نرم تحول علوم انسانی در مرکز و علوم و فناوری‌های نوین در پیرامون باید در دستور کار قرار بگیرد، ضمن آنکه توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه‌ای‌ترین بخش آموزش عالی در ایجاد اشتغال دانش بنیان نیز یکی از رئوس اصلی برنامه‌ها است.امیدواریم بتوانیم با سرمایه حمایت اعضای هیات امنای دانشگاه و همراهی کلیه مدیران، کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی را سرعت ببخشیم.»

او از زحمات فرهاد رهبر طی یک سال گذشته تشکر کرده و افزود: «مدیریت اصولگرا، خدمت محور است نه شخص محور . سال گذشته کلیه اعضای هیات امنا و بنده به دکتر رهبر رای دادیم، امسال نیز کلیه اعضای هیات امنا و دکتر رهبر به این حقیر اعتماد کردند.» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده برای مدیریت دانشگاه در دوره جدید با اشاره به تاکیدات، دیدگاه‌ها و نظرات ریاست هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با تحول بخشی به فعالیت‌های دانشگاه افزود: «توجه به ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها و استفاده از توان و ظرفیت بی‌نظیر دانشگاه در مسیر پیش رو، با جدیت دنبال خواهد شد. باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی پیش رفت. توجه به رسالت‌های اجتماعی دانشگاه از برنامه‌های اساسی در دوره جدید خواهد بود.»

گزارش جلسه فوری و فوق‌العاده جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد درباره این تصمیم‌گیری را در صفحه 12 بخوانید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران