شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127797 | |

معاون امور بین ‌الملل وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه بومی سازی شده اس 300 تحت عنوان ' باور 373 ' طراحی و اجرایی شده و تا پایان امسال رونمایی می‌شود.

معاون امور بین ‌الملل وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه بومی سازی شده اس 300 تحت عنوان ' باور 373 ' طراحی و اجرایی شده و تا پایان امسال رونمایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امیرسرتیپ دوم محمد احدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، افزود: هزینه‌ای که جمهوری اسلامی ایران برای دفاع اطمینان بخش و امنیت خود می‌کند کمترین هزینه در مقایسه با کشورهای مشابه و همسایه است.

وی اظهار داشت: عربستان سعودی در رتبه سوم هزینه دفاعی و نظامی در جهان است، اما ایران با کمترین هزینه دفاعی در منطقه امنیت اطمینان بخشی را به وجود آورده است که قابل توجه است و البته این مساله برای دوستان ما مسرت بخش و برای دشمنان رعب‌انگیز است.

امیر احدی با تاکید بر اینکه داشتن استقلال هزینه‌ها و الزاماتی دارد که از جمله آنها خوداتکایی و خودکفایی است، یادآور شد: خود‌اتکایی باید همه‌جانبه باشد که البته این مقوله در حوزه صنعت دفاعی اولویت بیشتری دارد و تجربه هشت سال دفاع مقدس این اهمیت را بیشتر کرد.

وی، فرهنگ و قدرت فرهنگی را بسترساز سایر قدرت‌ها دانست و گفت: امروز قدرت نظامی و اقتصادی دو مولفه مهم در امنیت ملی است و دشمن قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تهدید نظامی کرد و به دنبال براندازی انقلاب بود و همیشه گزینه روی میز بودن حمله نظامی را مطرح کرد، اما اکنون با نتیجه بخش نبودن گزینه نظامی، حمله اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.

امیر احدی با بیان اینکه در حمله نظامی تسلیحات و تجهیزات نقش مهمی در کنار ایمان رزمندگان و روحیه آنان دارد، افزود: ایران اسلامی امروز بدون کوچک‌ترین وابستگی به کشورهای بیگانه و با همت متخصصان و مهندسان جوان در صنعت دفاعی به خودکفایی رسیده است.

وی با بیان اینکه ایران سال‌ها قبل به توانمندی طراحی جنگنده بومی دست یافته و جنگنده بومی نسل جدید را به پرواز در می‌آورد، گفت: در دنیای امروز باید با خودکفایی، از نیازمندی به خارج رها شده و استقلال یابیم.

امیر احدی با اشاره به اینکه موقعیت جغرافیایی ایران به گونه‌ای است که قدرت‌ها استقلال آن را بر نمی‌تابند، اضافه کرد: در جنگ جهانی اول برای اینکه استعمار انگلیس بتواند به هند برود، باید حاکمیت وابسته‌ای در ایران می‌داشت اما با وجود اینکه ایران اعلام بی طرفی کرد، نزدیک به نیمی از مردم کشته شدند و کشور اشغال شد.

امیر احدی ادامه داد: ایران در موقعیتی است که یا باید وابسته باشد یا دفاع اطمینان بخش داشته باشد و از خود دفاع کند و‌گر نه دشمن استقلال ما را بر‌نمی ‌تابد.

وی اضافه کرد: اینکه چرا دشمنان قدرت موشکی جمهوری اسلامی را هدف قرار داده‌اند، به این دلیل است که چنین فناوری تسلیحاتی به ما قدرت دفاع راهبردی می‌دهد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران