شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127638 | |

وزارت امور خارجه آذربایجان اعلام کرد: معاونان وزیران امور خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر قرار است در پاییز امسال با یکدیگر دیدار کنند.

وزارت امور خارجه آذربایجان اعلام کرد: معاونان وزیران امور خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر قرار است در پاییز امسال با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش خبرگزاری تاس، خیرت عبدالرحمانف وزیر امور خارجه آذربایجان دیروز (سه‌شنبه) به خبرنگاران، گفت که معاونان وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر قرار است در پاییز سال جاری در آذربایجان با یکدیگر دیدار و درباره کنوانسیون رژیم حقوقی خزر رایزنی کنند.

عبدالرحمانف ادامه داد: همانطور که سران این کشورها مشخص کرده‌اند و طبق توافقاتی که در اسناد تعیین شده، این نشست باید در شش ماه آینده برگزار شود. علاوه بر این ما تاکنون توافق کرده‌ایم که این نشست در پاییز سال جاری برگزار شود بنابراین معاونان به زودی با یکدیگر دیدار و کار خود را آغاز خواهند کرد. این نشست احتمالا در آذربایجان برگزار خواهد شد.

به گفته وزیر امور خارجه آذربایجان، رایزنی‌ها درباره تفهیم توافقات در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر خواهد بود، همانطور که در متن کنوانسیون آمده وزیران امور خارجه کشورهای ساحلی خزر تصمیم گرفته‌اند تا یک مکانیزم ویژه تحت سرپرستی وزرای امور خارجه ایجاد کنند که روی تفهیم تمهیدات کنوانسیون کار خواهد کرد.

سران ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان روز یکشنبه کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را امضا کردند که کار روی آن از سال ۱۹۹۶ آغاز شده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران