شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126923 | |

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با ارایه پیشنهاد انتشار اسامی تمامی واردکنندگان کاغذ، می‌گوید: خرید 5ماهه نخست سال بیشتر از یک سال نیاز حوزه کاغذ بوده است.

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با ارایه پیشنهاد انتشار اسامی تمامی واردکنندگان کاغذ، می‌گوید: خرید 5ماهه نخست سال بیشتر از یک سال نیاز حوزه کاغذ بوده است. اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به اختصاص ارز دولتی به واردات کاغذ و نبود نظارت در این حوزه، عنوان کرد: در مقطع کنونی که ارز آوری برای کشور با مشکل جدی مواجه است، توزیع ارز دولتی به واردکنندگان اهمیت بسزایی دارد که مسوولان اقتصادی کشور باید در این حوزه پاسخگو باشند. نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اسامی تمام دریافت کنندگان ارز دولتی باید منتشر شود، افزود: این اقدام کمک شایانی به شفاف سازی در حوزه کاغذ می‌کند.

وی آمار ثبت 380 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر آن فقط در 5 ماهه ابتدایی سال را بسیار بیشتر از نیاز کشور حتی در یک سال ارزیابی و تصریح کرد: این در حالی است که بر اساس اعلام وزارت فرهنگ بطور معمول نیاز حوزه چاپ و نشر سالانه به 400 هزار تن هم نمی‌رسد بنابراین مشخص می‌‎شود که احتمالا منفعتی نصیب برخی افراد می‌شود که چنین برای واردات کاغذ صف کشید‌ه‌‍اند. مسعودی یادآور شد: در عین حال با وجودثبت سفارش چنین رقمی، کشور در حال حاضر با بحران کاغذ مواجه است و این بحران تا حدی است که برخی مطبوعات و نشریات کاغذی تا حد تعطیلی پیش رفته‌اند. عضو کمیته ارشاد، تبلیغات و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس انتشار اسامی واردکنندگان تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و انتشار اسامی واردکنندگان خودرو هرچند با تاخیر را از اقدامات مثبت در جهت شفاف سازی بازار ارزی کشور دانست و گفت: در چنین شرایطی باید با شدت با افرادی که در این شرایط به دنبال سودجویی خود هستند، برخورد کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر مطبوعات و ناشران چاپ کتب نیاز مبرم به کاغذ دارند، افزود: نباید اجازه ورود رانت به این حوزه را داد تا فعالیت‌‎های فرهنگی کشور به مشکل بخورد. مسعودی از برگزاری نشستی در کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر صمت خبر داد و ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که دولت و دستگاه‌‎های نظارتی باید روی آن تمرکز کنند، انبار محتکران است که پر است از بسیاری از کالاهای اساسی و حتی کاغذ که این اقلام با دلاری بسیار کمتر از دلار 4200 تومانی خریداری و وارد کشور شده است. نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: امروز کشور در جنگ اقتصادی است و باید با افرادی که با سودجویی قصد دارند در این شرایط ستون پنجم دشمن باشند با شدت برخورد کرد و اجازه نداد این افراد با دسیسه‌‎های خود ارزش پول ملی کشور را زیر سئوال ببرند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران