شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123780 | |

در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برابر اسپانیا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پرداخته است. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال،

 در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان برابر اسپانیا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پرداخته است. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سایت کنفدارسیون فوتبال آسیا در گزارشی به نقل از کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نوشت: مکان اول گروه B جام جهانی روسیه نه فروشی است و نه اجاره داده می‌شود، اسپانیا تیم باکیفیتی است اما ما می‌خواهیم جایگاه خودمان را در این گروه حفظ کنیم. کی‌روش از جمله مربیانی است که در گذشته گیر نمی‌کند بلکه همواره در حال برنامه‌ریزی برای تداوم بخشیدن به صدرنشینی تیم تحت هدایتش در گروه B است که تیم‌های قدرتمند اسپانیا، پرتغال و مراکش در آن حضور دارند. تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی یک بر صفر هیجان‌انگیز مقابل مراکش در نخستین بازی مرحله گروهی و با توجه به تساوی ۳ - ۳ اسپانیا و پرتغال، صدرنشین گروه B شده است.

شاگردان کی‌روش باید در بازی دوم مرحله گروهی در مقابل قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ یعنی اسپانیا قرار بگیرند؛ قهرمانی که مسلما باید از ضربه آزاد دقایق پایانی «کریستیانو رونالدو» که نه تنها هت‌تریک او را تکمیل کرد بلکه یک امتیاز ارزشمند را برای پرتغال به ارمغان آورد؛ بسیار رنجیده خاطر باشد.

با این حال، سرمربی پرتغالی تیم ایران که روی تیم خود متمرکز شده است؛ بدون هیچ‌گونه نگرانی درخصوص بازی با اسپانیا؛ از تداوم صدرنشینی در گروه B و خیز بلند تیمش برای نخستین راهیابی به مرحله حذفی جام جهانی پس از ۵ دوره حضور ناموفق در این رقابت‌ها، ابراز اطمینان کرد.

کی‌روش که تیم ملی ایران را برای دومین سال پیاپی به جام جهانی فوتبال رسانده است، در ادامه تصریح کرد: مکان اول گروه نه فروشی است و نه اجاره داده می‌شود. اسپانیا تیم با کیفیتی است اما ما می‌خواهیم جایگاه خودمان را حفظ کنیم. پیروزی مقابل مراکش دومین پیروزی تیم ملی ایران پس از جام جهانی ۹۸ فرانسه است و این بدان معناست که شاگردان کی روش با نیرویی مضاعف و امید فراوان به میدان نبرد با «لاروخا» پا خواهند گذاشت.

کی‌روش در این باره تاکید کرد: اگر بازی مقابل مراکش برای ما فینال جام جهانی فوتبال بود؛ بازی چهارشنبه در برابر اسپانیا به‌طور حتم برای‌مان حکم فینال دنیا را دارد. سایت ای‌اف‌سی ادامه داد: پیروزی مقابل مراکش، جشن و پایکوبی ایرانیان را در داخل کشور به همراه داشت و حالا این تیم با روحیه‌یی مضاعف باید به مصاف اسپانیایی برود که آشفتگی ناشی از اخراج ناگهانی یولن لوپتگی سرمربی اسبق آنها و جایگزین شدن وی با فرناندو هیرو، در کاروان‌شان رخنه کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران