شماره امروز: ۵۴۷

روحانی در جلسه ساماندهی بازار:

| کدخبر: 123778 | |

«برخورد قاطع با سودجویان مالیاتی» راهبردی است که از منظر رییس‌جمهوری دولت از طریق آن قصد دارد تا در مقابل سودجویان و فرصت‌طلبان اقتصادی بایستد و از منافع مردم دفاع کند

«برخورد قاطع با سودجویان مالیاتی» راهبردی است که از منظر رییس‌جمهوری دولت از طریق آن قصد دارد تا در مقابل سودجویان و فرصت‌طلبان اقتصادی بایستد و از منافع مردم دفاع کند. رییس‌جمهور گفت: مردم مطمئن باشند که تولید یا تامین کالاهای مورد نیاز جامعه و حل هرگونه مشکل بخش‌های تولیدی در این عرصه اولویت دولت است. به گزارش «تعادل» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در این جلسه که روز دوشنبه و با حضور مسوولان دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل شد، افزود: در حالی که دولت تمام خدمات و ارز موردنیاز کالاهای موردنیاز را تامین می‌کند، نباید هزینه سودجویی عده‌یی را مصرف‌کننده بپردازد. رییس‌جمهور با اشاره به اینکه مبنای افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد، تصریح کرد: پذیرفتنی نیست که افرادی از دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی بگیرند و با سودجویی در بازار با قیمت بالا و اجحاف به مردم بفروشند.

روحانی کنترل تولید، توزیع و قیمت کالاهایی که روزمره مورد نیاز مردم است را محور اصلی فعالیت دستگاه‌های مرتبط دولتی و عمومی اعلام و گفت: عرضه کالا توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان باید با سرعت مطلوب صورت گیرد و همه عوامل تاخیر در ترخیص و عرضه برطرف شود. او هدف اصلی دولت در حمایت از بخش تولید را رفاه و آرامش جامعه دانست و افزود: رشد پایدار بخش تولید در گرو این است که با سود متعارف بازار خود را گسترش دهد. روحانی با تشریح شرایط کنونی و برنامه بدخواهان کشور برای ایجاد بی‌ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی، ادامه داد: مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند، به‌ویژه در مورد کالاهای اساسی و کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود. ضمن اینکه، در شرایط فعلی منطقی نیست کالایی که تماما در داخل کشور تولید می‌شود با قیمت‌ جدیدی در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد. رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: دولت اجازه سوءاستفاده در بازار کالاهای موردنیاز مردم را نخواهد داد و اگر کسانی به فکر سود بادآورده هستند، آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند. او بر هماهنگی لازم اقتصادی-فرهنگی و رسانه‌یی برای دور کردن التهابات از بازار و ایجاد فشارهای روانی کاذب و همچنین لزوم بهره‌گیری از نظارت عمومی و به میدان آمدن اتحادیه‌ها و اصناف برای ساماندهی بازار تاکید کرد. در این جلسه مسوولان دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش آخرین وضعیت بازار و برنامه‌های پیشنهادی حوزه خود را ارائه دادند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران