شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122743 | |

طرح افزایش تولید نفت از میادین در حال بهره‌برداری کشور علاوه بر اینکه از ضرورت‌های اصلی کشور است، می‌تواند با اشتغال‌زایی قابل‌توجهی در مناطق نفت‌خیز برای مردم این مناطق نیز همراه باشد.

طرح افزایش تولید نفت از میادین در حال بهره‌برداری کشور علاوه بر اینکه از ضرورت‌های اصلی کشور است، می‌تواند با اشتغال‌زایی قابل‌توجهی در مناطق نفت‌خیز برای مردم این مناطق نیز همراه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، معاون اول رییس‌جمهور با بیان این مطلب با اشاره به درخواست وزارت نفت مبنی بر افزایش تولید نفت از میادین در حال بهره‌برداری گفت: طرح افزایش تولید نفت طرحی پراهمیت است ضمن آنکه مردم در مناطق نفت‌خیز کشور انتظار دارند که در کنار اجرای طرح‌ها برای آنها اشتغال‌زایی و برنامه‌هایی در جهت توسعه اجرا شود.

اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اقتصاد که روز گذشته برگزار شد، با اشاره به درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی برای اصلاح یکی از مصوبات شورای اقتصاد برای مکلف نمودن دستگاه‌های اجرایی به بازپرداخت تسهیلات دریافتی جهت اجرای طرح‌های انتفاعی، از سازمان برنامه و بودجه کشور خواست بازپرداخت این تسهیلات را پیگیری کند و بدهی دستگاه‌های مختلف را احصا و در قالب گزارشی ارائه دهد.

در این جلسه که وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، رییس کل بانک مرکزی و رییس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر توسعه و بهسازی بیمارستان دکتر شریعتی مورد بررسی قرار گرفت و پس از ارائه توضیحات، با آن موافقت شد.

در این نشست همچنین قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال ۹۷ و محصولات باغی برای سال ۹۶ به تصویب رسید و درخصوص دستورالعمل تعیین قیمت تجهیزات پزشکی نیز تصمیم‌گیری شد.

افزایش تولید نفت از ۲۹ میدان نفتی در حال بهره‌برداری و نیز

نگه‌داشت، نوسازی و بهسازی تجهیزات در این میادین نفتی نیز درخواست وزارت نفت بود که پس از بحث و تبادل‌نظر به تصویب رسید.

نماینده وزارت نیرو نیز در این جلسه درخواست تمدید طرح جامع احداث شبکه انتقال و فوق توزیع برق شهر مشهد را مطرح کرد که پس از ارائه توضیحات لازم از سوی وزیر نیرو، با آن موافقت شد.

در ادامه این جلسه درخواست وضع عوارض صادرات بر مواد خام معدنی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد و پس از ارائه گزارشی از آمار صادرات سنگ‌آهن در سال‌های ۹۵ و ۹۶ و توضیحاتی درباره چشم‌انداز سنگ‌آهن در افق ۱۴۰۴، تصمیمات لازم درباره عوارض صادرات اتخاذ گردید. استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای خط ۲ قطار شهری کرج و حومه و تمدید فاینانس احداث قطار حومه‌یی شهر جدید گلبهار به مشهد نیز ازجمله درخواست‌های وزارت راه و شهرسازی بود که در این جلسه به تصویب رسید. در این نشست همچنین به درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره بازپرداخت تسهیلات دریافتی برای اجرای طرح‌های انتفاعی از سوی دستگاه‌های اجرایی، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه فهرست میزان بدهی دستگاه‌های مختلف اجرایی در قبال تسهیلات دریافتی را احصا و بازپرداخت این تسهیلات را پیگیری کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران