شماره امروز: ۵۴۷

صندوق بین‌المللی پول:

| | |

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که این ‌نهاد مالی، همچنان به همکاری با سیف به عنوان رییس کل بانک مرکزی ایران ادامه می‌دهد.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که این ‌نهاد مالی، همچنان به همکاری با سیف به عنوان رییس کل بانک مرکزی ایران ادامه می‌دهد. به گزارش روز جمعه ایرنا، مرکز ارتباطات صندوق بین‌المللی پول در پاسخ به مکاتبه انجام شده درباره اقدام امریکا در قرار دادن نام ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی در فهرست تحریم‌های این کشور، اعلام کرد که همکاری خود را با ایران ادامه خواهد داد. این نهاد بین‌المللی همچنین اعلام کرد که ایران یکی از اعضای صندوق بین‌المللی پول است و صندوق مطابق با مقررات خود، با سیف به عنوان رییس کل بانک مرکزی ایران همکاری خواهد داشت. وزارت خزانه‌‌داری امریکا بیست‌وپنجم اردیبهشت ماه ولی‌الله سیف رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، را به‌طور یک‌جانبه در فهرست اشخاص تحریم شده قرار داد.

این اقدام پس از تصمیم هجدهم اردیبهشت رییس‌جمهوری امریکا برای خروج از توافق هسته‌یی برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران در دوره‌های 90 و 180 روزه صورت گرفت. بانک مرکزی ایران در واکنش به این اقدام در بیانیه‌یی اعلام کرد: اقدام خزانه‌داری امریکا غیرحرفه‌یی و نامتعارف و نشانگر بی‌احترامی مقام‌های دولت امریکا به استانداردها و هنجارهای بین‌المللی است که با توجه به رفتارهای یک‌جانبه اخیر دولت امریکا و بی‌احترامی به تعهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی گوناگون، جای تعجب ندارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران