شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با شبکه قطری الجزیره تصریح کرد که ایران در کنار تقویت توانایی‌های موشکی خود به حمایت خود از گرو‌ه‌های مقاومت در منطقه ادامه خواهد داد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با شبکه قطری الجزیره تصریح کرد که ایران در کنار تقویت توانایی‌های موشکی خود به حمایت خود از گرو‌ه‌های مقاومت در منطقه ادامه خواهد داد.

به گزارش فارس، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که برنامه موشکی ایران غیر قابل مذاکره است.

دریابان «علی شمخانی» روز چهارشنبه گفت که ایران نه‌تنها به هیچ‌وجه در مورد برنامه موشکی خود با کسی مذاکره نمی‌کند، بلکه به تقویت توانایی‌های موشکی آن ادامه خواهد داد.

او به حمایت جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: «ما به حمایت خود از حماس و جنبش جهاد اسلامی، حزب‌الله و محور مقاومت در منطقه ادامه خواهیم داد.» شمخانی در مورد اوضاع یمن و کارشکنی عربستان سعودی برای حل بحران آن نیز تصریح کرد که جنبش انصارالله یمن از طرح آتش‌بس اروپا در ماه مبارک رمضان استقبال کرد ولی عربستان‌سعودی این طرح را رد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد روابط تهران با ریاض نیز گفت که ایران آماده آغاز گفت‌وگوی سازنده و عاقلانه با عربستان‌سعودی بدون هیچ پیش‌شرطی آماده است.

او گفت: «ایالات متحده امریکا جرات حمله نظامی به ایران را ندارد و تحریم‌های اقتصادی امریکا علیه ایران شکست خواهد خورد.»

دریابان شمخانی در واکنش به اظهارات برخی مقامات روس که گفته بودند، نیروهای ایرانی و حزب‌الله باید از سوریه خارج شوند، گفت: «ما هرگز از سوریه خارج نخواهیم شد و حضور ما در این کشور بنا به درخواست دولت سوریه ادامه خواهد داشت.»

او در مورد ماجراجویی‌های احتمالی امریکا در آب‌های خلیج فارس نیز گفت که هرگونه تعدی و تجاوزات امریکا پاسخ مستقیم و بدون تردید ایران را در پی خواهد داشت. دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد تجاوز نظامی اخیر رژیم‌صهیونیستی به سوریه که پاسخ دمشق را در پی داشت، گفت: «این رژیم پیام واضحی دریافت کرد و آن اینکه هر تهاجمی به سوریه با واکنش مستقیم و بدون تردید مقابله خواهد شد.»

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران