شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری با اشاره به موضوع برجام با بیان اینکه برخی اعضای اتحادیه اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ، گفت: تناقض‌گویی در گفتار مقامات اروپایی شک‌برانگیز است.

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری با اشاره به موضوع برجام با بیان اینکه برخی اعضای اتحادیه اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ، گفت: تناقض‌گویی در گفتار مقامات اروپایی شک‌برانگیز است.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در نشست خبری روز ملی اهدای عضو در پاسخ به سوالی در رابطه با انتخابات عراق عنوان کرد: ما بسیار خوشحالیم و به مردم و دولت عراق تبریک می‌گوییم که انتخابات خود را در کمال آرامش انجام داده‌اند و هر چه مردم عراق بپسندند برای ما نیز مطلوب است. خوشبختانه دولت و مردم عراق اجازه دخالت‌های خارجی را به کسی نداده و نخواهند داد و این انتخابات نیز به خوبی انجام شد.

وی افزود: اصل این است که انتخابات در آرامش و بدون هرگونه خدشه‌یی انجام شد و این مساله برای ما به عنوان همسایه عراق بسیار مهم است و برای مردم عراق آرزوی خوشبختی داریم و می‌توان مطمئن بود که به سعادت می‌رسند.

ولایتی همچنین در رابطه با بحث برجام و مذاکرات مسوولان ایران با نمایندگان اتحادیه اروپا عنوان کرد: متاسفانه برخی اعضای اتحادیه اروپا یکی به نعل می‌زنند و یکی به میخ یعنی از یک طرف می‌گویند که به برجام ملزم هستند ولی از طرف دیگر در حوزه اقتصادی برخی از آنان در پی توسعه اقتصادی با ایران هستند ولی برخی مقامات رسمی اروپایی در این رابطه تضمینی نداده و عنوان می‌کنند که قرار نیست جلوی امریکا بایستیم. این تناقض‌گویی در گفتار مقامات اروپایی شک‌برانگیز است و امیدواریم با مذاکرات مسوولان دولت ایران تمهیدات لازم برای اخذ تضمین اندیشیده شود؛ چرا که نمی‌توان به افرادی که به صورت متناقض صحبت می‌کنند اطمینان کرد.

وی در این رابطه به شرکت توتال فرانسه اشاره کرد و گفت: در ابتدا با تبلیغ و اقدامات نمایشی اقدام کردند ولی موقع عمل عنوان می‌کنند که نمی‌توانیم در مقابل فشار امریکا بایستیم و با این اقدامات عملا برجام یک طرفه می‌شود.

ولایتی در پایان عنوان کرد: نظر قاطع جمهوری اسلامی ایران از لسان مقام معظم رهبری این است که تضمینی جدی گرفته شود که هیچ خدشه‌یی نپذیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران