شماره امروز: ۵۴۷

روحانی در دیدار اعضای تیم ملی فوتبال:

| کدخبر: 122167 | |

در فاصله 25روز مانده به آغاز جام‌جهانی و فوتبال روسیه؛ اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان همراه با کارلوس کی‌روش سرمربی و اعضای کادر فنی عصر دیروز راهی نهاد ریاست‌جمهوری شدند

 در فاصله 25روز مانده به آغاز جام‌جهانی و فوتبال روسیه؛ اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان همراه با کارلوس کی‌روش سرمربی و اعضای کادر فنی عصر دیروز راهی نهاد ریاست‌جمهوری شدند تا با روحانی رییس‌جمهور کشورمان دیدار و گفت‌وگو کنند؛ دیداری که در جریان آن تلاش شد تا با تزریق روحیه و امید به اعضای کادر فنی و بازیکنان فضای پرنشاطی برای موفیقت تیم ملی فوتبال کشورمان فراهم شود. اعضای تیم ملی فوتبال هم با اهدای پیراهن شماره 12 به رییس‌جمهوری به عنوان«یار دوازدهم تیم ملی» از حمایت‌های شخص رییس‌جمهور از فوتبال کشورمان قدردانی کردند؛ رییس‌جمهور با قدردانی از همه کسانی که برای موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان تلاش می‌کنند، از اعضا و کادر فنی تیم ملی فوتبال خواست همه تلاش خود را برای پیروزی و شادمان کردن مردم به کار گیرند.

به گزارش پاد، روحانی دیروز در دیدار جمعی از مسوولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و اعضا، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان با ابراز خوشحالی از اینکه امروز به نمایندگی از ملت بزرگ ایران، تیم ملی فوتبال را بدرقه می‌کند، گفت: با توجه به آموزش، تلاش، کوشش و روحیه بالای شما، موفقیت و پیروزی دور از دسترس نیست.

رییس دولت دوازدهم افزود: موفقیت تنها پیروزی در برابر یک تیم نیست و اینکه در یک بازی گل بزنیم یا گل نخوریم، تنها فاکتورهای موفقیت نیست. ممکن است تیمی در یک بازی برنده شود ولی بازی طرف مقابل برای میلیاردها بیننده یک موفقیت و پیروزی واقعی لحاظ شود.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه «موفقیت و بازی خوب شما بسیار اهمیت دارد»، گفت: میلیاردها نفر در سراسر جهان بازی شما را به عنوان نمایندگان کشوری با عظمت، با فرهنگ و دارای تاریخ کهن و پرافتخار تماشا می‌کنند و تلاش و بازی خوب شما یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند غرور ملی ما را ارتقا داده و نام ایران را که همیشه پرآوازه بوده، پرآوازه‌تر و پرافتخارتر کند.

روحانی اظهار داشت: مردم بزرگ ایران همواره دعاگوی شما بوده و از شما می‌خواهند که همه تلاش‌تان را به کار گرفته و دل‌هایتان را متوجه خداوند کنید. رییس‌جمهور خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: شما در ماه مبارک رمضان عازم مسابقات مهم جام‌جهانی هستید و نخستین بازی تیم ملی کشورمان در روز عید فطر برگزار می‌شود. این تقارن‌های مبارک را به فال نیک می‌گیریم و امیدوارم در این عید بزرگ، شما عیدی مضاعفی به ملت ایران بدهید. روحانی تاکید کرد: خیلی توجه خودتان را صرف این موضوع نکنید که تیم مقابل شما چه تیمی است، اراده شما از هر عاملی قوی‌تر است و تلاش کنید با اتحاد و استفاده از همه توانمندی‌ها و تجربیات خود برای کشورمان موفقیت و افتخار کسب کنید.

رییس‌جمهور با بیان اینکه پیروزی همواره در همه صحنه‌ها و برای همه شیرین است و پیروزی در صحنه ملی و برای یک ملت در سطح فعالیت‌های ملی، شیرین‌تر و خوشحال‌کننده‌تر است، گفت: در ورزش نیز پیروزی باعث خوشحالی جمعی یک ملت است و در میان ورزش‌های مختلف، فوتبال جایگاه ویژه‌یی بین همه ملت‌ها و مردم دنیا دارد و شما نیز از روزی که فعالیت در عرصه فوتبال را انتخاب کردید، می‌دانستید بار سنگینی بر عهده دارید و هر موفقیت شما تا چه اندازه در روحیه مردم موثر است.

روحانی اظهار داشت: زمانی موضوع صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به رقابت‌های جام‌جهانی یک آرزو و موفقیت بزرگ به حساب می‌آمد، اما امروز شاهدیم که تیم ملی فوتبال ایران مقتدرانه به رقابت‌های جام‌جهانی صعود کرده که این باعث خوشحالی همه ملت ایران شده و باید همه تلاش خود را برای تداوم این موفقیت به کار بگیرید.

رییس‌جمهور با بیان اینکه «شانس موضوعیتی در موفقیت‌ها ندارد»، تصریح کرد: همه موفقیت‌ها و دستاوردها به توجه به خداوند، هماهنگی و استفاده صحیح از فرصت‌ها بستگی دارد. وقتی قلب متوجه خداوند شود، روح انسان نیز توانمندی لازم را برای کسب موفقیت خواهد یافت. درست است که در هر فعالیتی مثل فوتبال آمادگی‌های لازم مثل آمادگی جسمانی و تمرین و تمرکز و تاکتیک بسیار مهم است، اما جسم و روح در هر فعالیتی شریک هستند و توجه به خداوند در کنار آمادگی و برنامه‌ریزی از عوامل مهم موفقیت هستند.

روحانی با اشاره به حمایت‌ دولت‌های یازدهم و دوازدهم از ورزش کشور افزود: هر زمان در بخش ورزش کشور نیاز به حمایت یا اقدامی از جانب رییس‌جمهور بوده، به فوریت انجام شده و از وزیر پرتلاش ورزش نیز برای حمایت‌ها و تلاش‌هایش تشکر می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه رییس‌جمهور با وجود تمام مشغله‌های کاری همواره اخبار و مسائل تیم ملی فوتبال و البته بخش‌های دیگر ورزش کشور را پیگیری کرده‌اند، گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان برای نخستین‌بار مقتدرانه و بدون باخت به رقابت‌های جام‌جهانی صعود کرده و اگر چه در گروه سختی قرار گرفته است، اما جوانان ایرانی نشان داده‌اند که هر گاه فعل خواستن را صرف کرده‌اند، موفقیت‌های بزرگی به دست آورده‌اند.

رییس فدراسیون فوتبال نیز در سخنانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های فوتبالی کشور بسیار چشمگیر و امیدوار‌کننده بوده است، به درخشش تیم‌های ملی فوتبال کشورمان در رده‌های سنی مختلف و نیز فوتبال زنان و مردان اشاره کرد و اظهار داشت: امیدوارم با تداوم حمایت‌های خوب دولت، این موفقیت‌ها تداوم یابد.

کارلوس کی‌روش سرمربی و مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در مورد شرایط فنی تیم، نکاتی را مطرح و خواستار ادامه حمایت روحانی از تیم ملی فوتبال شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران