شماره امروز: ۵۴۷

یوکیا آمانو:

| کدخبر: 121778 | |

منابع رسمی مسکو روز گذشته به نقل از اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دیدار با رییس‌جمهوری روسیه در سوچی اعلام کردند: آژانس تاکنون هیچ موردی از نقض توافق هسته‌یی (برجام) را از سوی ایران مشاهده نکرده است.

 

منابع رسمی مسکو روز گذشته به نقل از اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دیدار با رییس‌جمهوری روسیه در سوچی اعلام کردند: آژانس تاکنون هیچ موردی از نقض توافق هسته‌یی (برجام) را از سوی ایران مشاهده نکرده است. به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، میخاییل اولیانوف نماینده دایم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین این مطلب را در حاشیه دیدار یوکیا آمانو و ولادیمیر پوتین در سوچی بیان کرد. وی افزود: یوکیا آمانو در دیدار با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه از اظهارنظر درباره خروج امریکا از برجام خودداری کرد، اما اظهار داشت که آژانس کار بازرسی از مراکز هسته‌یی ایران را ادامه خواهد داد.

اولیانف همچنین توضیح داد: آژانس یک سازمان فنی و غیرسیاسی است و به همین خاطر آمانو از اظهارنظر درمورد خروج امریکا از برجام امتناع کرد. وی به نقل از آمانو اظهار داشت: آژانس کار بازرسی و راستی‌آزمایی برنامه هسته‌یی را ادامه می‌دهد چرا که این وظیفه را شورای امنیت سازمان ملل و شورای مدیران آژانس به این سازمان محول کرده‌اند. پیش‌تر کاخ کرملین خبر داده بود که ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه در دیدار با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، عملکرد این سازمان را قابل قبول خواند وگفت: آژانس کاملا مطابق اساسنامه خود در سطحی حرفه‌یی فعالیت می‌کند. ولادیمیر پوتین در دیدار با یوکیا آمانو در شهر سوچی واقع در ساحل شرقی دریای سیاه اظهار داشت: اقدامات آژانس را دلیل احترام عمیق جهانی به این سازمان می‌دانیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران