شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120650 | |

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه روز گذشته خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهوری، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷ را تعیین کرد.

 

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه روز گذشته خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهوری، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۷ را تعیین کرد. بر این اساس حقوق مقامات و همترازان مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری، مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره و روسای دستگاه‌‌های اجرایی، استانداران، شهرداران مراکز استان‌‌ها و اعضای شورای اسلامی شهر مراکز استان‌‌ها در سال ۹۷ افزایش نمی‌یابد.  حقوق دیگر کارکنان دولت به تناسب حقوقی که سال قبل دریافت می‌‌کردند، به صورت پلکانی بین ۶ تا ۱۲ درصد افزایش می‌‌یابد و در هر صورت پرداختی به هیچ ‌یک از کارکنان دولت در سال ۹۷ از مبلغ ۱۲ میلیون ریال کمتر نخواهد بود.  حقوق بازنشستگان نیز در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل به میزان ۱۰درصد افزایش می‌‌یابد و هیچ یک از بازنشستگان بعد از افزایش سنواتی و همسان‌‌سازی حقوق کمتر از ۱۲میلیون ریال دریافت نخواهند کرد.

معافیت مناطق آزاد از شرط اسقاط خودروهای فرسوده

با تصویب هیات وزیران، مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی از شرط اسقاط خودروهای فرسوده در قبال واردات خودرو معاف شدند.

 موافقت با بخشودگی جرایم کارفرمایان به تامین اجتماعی

دولت با اصلاح آیین‌نامه اجرایی مربوط به قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی، مصوب کرد کارفرمایان واحدهای تولیدی که به علت عدم پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی مشمول جریمه شده‌‌اند، با توجه به مصوبه هیات وزیران و پس از توافق با سازمان مذکور از بخشودگی جرایم متعلقه برخوردار شوند.

تصمیم دولت برای مدیریت بهینه مصرف آب و برق

 هیات وزیران در ادامه پیشنهاد وزارت نیرو برای مدیریت بهینه مصرف آب و برق در شرایط محدودیت منابع را به تصویب رساند.

تسهیلات خرید تضمینی گندم در سال ۹۷

دولت برای فراهم کردن اعتبارات لازم جهت خرید گندم از کشاورزان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کرد از طریق بانک‌های عامل معادل ۳۹هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خرید گندم داخلی، خط اعتباری در اختیار شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و خریداران بخش‌های خصوصی و تعاونی قرار دهد.  همچنین وزارت جهاد کشاورزی موظف شد نسبت به ثبت مشخصات کشاورزان گندمکار به همراه حداکثر مقدار محصول قابل ‌عرضه توسط هر کشاورز در فصل برداشت که بر اساس سطح زیر کشت آنان و پیش‌بینی میزان تولید در هر منطقه استخراج‌ شده و درج آن در سامانه خرید تضمینی اقدام کند.  عرضه گندم مورد نیاز صنف و صنعت و نانوایی‌های آزادپز توسط دولت در سال ۱۳۹۷ از طریق بورس کالای ایران با قیمت پایه ۹هزار ریال به ازای هر کیلوگرم صورت می‌گیرد.

تصویب آیین‌نامه بازخرید کارکنان مازاد

هیات وزیران با تصویب یکی از آیین‌نامه‌‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مبنی بر بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیررسمی دستگاه‌های اجرایی موافقت کرد. به موجب این آیین‌‌نامه، دستگاه‌های اجرایی که در بودجه مصوب سال جاری خود اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد یا بازنشستگی پیش‌بینی کرده‌اند، می‌توانند طبق قوانین و مقررات مربوط نسبت به انجام امور بازخریدی کارکنان مازاد یا بازنشستگی اقدام کنند. در صورت عدم پیش‌بینی اعتبار برای بازخریدی کارکنان مازاد یا بازنشستگی و همچنین مکفی نبودن اعتبار پیش‌بینی شده، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار خود برای این منظور استفاده کنند.  هیات وزیران در ادامه ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح ‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران