شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120411 | |

ماکرون در آستانه سفر به واشنگتن، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فاکس‌نیوز»، گفت هیچ «طرح دومی» برای برجام ندارد و معتقد است تا زمانی که راهکار جایگزین بهتری وجود نداشته باشد،

 

 

 

رییس‌جمهوری فرانسه در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌‌نیوز» امریکا گفت که از ایالات‌متحده امریکا می‌خواهد در توافق هسته‌یی با ایران بماند.

به گزارش فارس، امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه، روز یک‌شنبه بار دیگر تکرار کرد که از نظر او هیچ جایگزینی برای توافق هسته‌یی با ایران وجود ندارد.

ماکرون در آستانه سفر به واشنگتن، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فاکس‌نیوز»، گفت هیچ «طرح دومی» برای برجام ندارد و معتقد است تا زمانی که راهکار جایگزین بهتری وجود نداشته باشد، ایالات‌متحده باید به این توافق پایبند بماند.

مجری فاکس‌نیوز از ماکرون پرسید که «آیا برجام برای روابط ما با ایران توافق کامل و ایده‌آلی است؟» رییس‌جمهور فرانسه صراحتا پاسخ داد «نه» و در ادامه گفت که البته، فرانسه گزینه‌یی برای حل تمام و کمال مساله هسته‌یی ایران ندارد و حتی طرح جایگزینی هم برای برجام به ذهنش نمی‌رسد. ماکرون سپس به دلایل خود برای نبود هیچ جایگزینی برای برجام پرداخت و گفت: دلیل اصرار فرانسه بر حفظ مساله هسته‌یی ایرانیان در قالب توافق هسته‌یی، جلوگیری از رویارو شدن جهان با وضعیتی مشابه وضعیت کره‌شمالی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران