شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118858 | |

رییس کمیته رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس از قول معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ مبنی بر تحویل لوایح «نظام جامع رسانه‌های همگانی» و «سازمان نظام رسانه‌ای» تا پایان خردادماه سال ۹۷ به مجلس خبر داد.

   تحویل لوایح مرتبط با رسانه‌ها

 به مجلس تا خرداد ۹۷

رییس کمیته رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس از قول معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ مبنی بر تحویل لوایح «نظام جامع رسانه‌های همگانی» و «سازمان نظام رسانه‌ای» تا پایان خردادماه سال ۹۷ به مجلس خبر داد. احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری جلسه‌یی با معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیگیری لوایح مرتبط با رسانه‌ها، گفت: پیگیری لوایح «نظام جامع رسانه‌های همگانی» و «سازمان نظام رسانه‌ای» یکی از دستور کارهای اصلی کمیته فرهنگ، هنر، رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس از ابتدای مجلس دهم بوده است به همین دلیل میزان پیشرفت این لوایح با آقای سلطانی‌فر به عنوان معاون جدید مطبوعاتی مورد بررسی قرار گرفت. نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پاییز 95 از مسوولان وزارت فرهنگ قول گرفته بودیم که دولت این لوایح را به مجلس برساند اما قول‌های مکرر و عقب افتادن این کار سبب شد حدود 2ماه پیش با ارسال نامه‌یی به معاون مطبوعاتی اعلام کنیم در صورت عدم رساندن این لوایح در اسرع وقت، موضوع را به صورت طرح در کمیسیون و کمیته دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: آقای سلطانی‌فر گزارشی از میزان پیشبرد دو لایحه ارائه و یکی از دلایل تاخیر را استفاده از نظرات کارشناسی روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه بیان کرد و در عین حال قول داد تا آخر خردادماه سال 97 این لوایح را از دولت عبور داده و به دست مجلس برساند.  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: نمایندگان از معاون مطبوعاتی درخواست کردند؛ استفاده از نظر کارشناسان صرفا در طول تدوین لوایح نباشد و باید در عرض هم قرار گیرند؛ درواقع همزمان که کار اداری و اجرای مربوطه به دولت قرار دنبال می‌کنند تا در دستور کار قرار بگیرد همزمان نظر کارشناسان را نیز دریافت کنند تا زودتر به مجلس ارائه شود

  استقبال ایران از توافقات اخیر بغداد و اربیل

 تعادل| ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت ایران از توافقات اخیر میان بغداد و اربیل از جمله بازگشایی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه در کردستان عراق استقبال می‌کند. سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با اشاره به ارتباط خوب و نزدیک تهران با همه گروه‌ها، طوایف و اقوام عراقی افزود ایران از هر گونه تلاش برای رفع اختلافات از طریق مسالمت‌آمیز در چارچوب عراق یکپارچه و قانون اساسی این کشور حمایت می‌کند و در ماه‌های اخیر نیز همواره بر اهمیت گفت‌وگو تاکید داشته و تلاش خود را برای آغاز گفت‌وگو میان دو طرف انجام داده است.

   دادستان تهران مطرح کرد

صدور کیفرخواست‌ها درباره آشوب‌های اخیر

 دادستان تهران از از صدور ۱۷۵فقره کیفرخواست تا پایان هفته گذشته نسبت به متهمان حوادث دی ماه همچنین صدور ۲۲ فقره کیفرخواست علیه متهمان مرتبط با یک گروهک ضد انقلاب خبر داد.

 به گزارش ایسنا، عباس جعفری‌دولت‌آبادی در آخرین جلسه شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب تهران در سال جاری، سال ۱۳۹۶ را سالی پر تلاش برای قوه قضاییه و دادستانی تهران همچنین سالی پر حادثه و پر تلاطم برای کشور ارزیابی و ازجمله وقایع مهم این سال را در حوزه سیاسی، برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر اعلام کرد.

دادستان تهران در حوزه اجتماعی سال ۱۳۹۶ را سالی پر حادثه ارزیابی نکرد و با اشاره به اینکه اعتراض به وضعیت صندوق‌های مالی و اعتباری از دو جنبه اجتماعی و اقتصادی برخوردار است، اظهار کرد: اعتراضات کارگری، وضعیت موسسات مالی و اعتباری، صندوق‌های بازنشستگی و اعتراضات برخی اقشار مانند کارگران، پرستاران و معلمان، چهره سال ۱۳۹۶ را پر حادثه ترسیم می‌نماید اما قابل توجه است که این اعتراضات منجر به تندروی‌ها علیه نظام و انقلاب اسلامی نگردید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران