شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116763 | |

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 97 کل کشور به روزهای آینده موکول شد.

 عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی موضوع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 97 کل کشور به روزهای آینده موکول شد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در هنگامی که نمایندگان مجلس در حال آغاز بررسی تبصره 14 مربوط به موضوع هدفمندی یارانه‌ها بودند، خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون تلفیق مجلس بیان کرده که تبصره 14 هم‌اکنون در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است.

وی ادامه داد: رییس کمیسیون تلفیق مجلس درخواست کرده که بررسی این تبصره در مجلس به روزهای آینده موکول شود تا بررسی این موضوع در کمیسیون تلفیق به پایان برسد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با این موضوع موافقت کرد، از این رو بنا شد بررسی تبصره 14 بودجه 97 مربوط به موضوع هدفمندی یارانه‌ها به جلسات آینده مجلس موکول شود.

در بخش درآمدی تبصره 14 بودجه 97 کل کشور آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود در سال 97 از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تا مبلغ سیصد و هفتاد هزار میلیارد ریال وصول و هزینه کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین بند الحاقی 4 تبصره 12 بودجه 97 کل کشور را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع دادند.

در این تبصره الحاقی آمده است: سود حساب‌هایی که تحت هر عنوان قبل از تصویب این قانون افتتاح شده، باید به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز شود.

همچنین بند الحاقی تبصره 12 بودجه سال 97 کل کشور برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع شد. در این بند الحاقی آمده است: به سازمان امور عشایر ایران اجازه داده می‌شود کلیه فروشگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت (فسیلی)، انبارهای ذخیره علوفه و کالا، اراضی و مستحدثات مربوطه را که متعلق به سازمان است و در اختیار شرکت‌های تعاونی عشایری و اتحادیه‌های مربوط قرار دارند با قیمت کارشناسی و دریافت ده‌درصد (10%) قیمت به‌صورت نقد و مابقی به صورت اقساط پنج ساله به شرکت‌ها و اتحادیه‌های بهره‌بردار واگذار کند. وجوه حاصل از واگذاری‌ها به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف 210215 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.

همچنین مسعود پزشکیان نایب‌رییس دوم مجلس پیش از به صدا در آوردن زنگ پایان جلسه علنی دیروز گفت: در جلسه علنی بعدی مجلس برای بررسی بودجه 97 کل کشور که امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود، نمایندگان به بررسی ادامه بخش‌های درآمدی بودجه 97 می‌پردازند.

این در حالی است که خانه ملتی‌ها با 57رای موافق، 122رای مخالف، 3رای ممتنع از 200نماینده حاضر با برگزاری شیفت دوم (شب) مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه مجلس بخش درآمدی تبصره 11 تا تبصره 16 بودجه 97 کل کشور را بررسی و تصویب کردند، نمایندگان در مهم‌ترین مصوبات خود شرایط فروش ساختمان‌های ملکی دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها را مشخص کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در مصوبه‌یی به وزارتخانه‌های تعاون و ارتباطات و دستگاه‌های وابسته به آنها اجازه دادند تا سقف 5000 میلیارد ریال اموال غیرمنقول مازاد خود را بفروشند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران