شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 116599 | |

«دانیل مگ گرت» سخنگوی شرکت «دی‌اچ‌ال» گفت که این شرکت ارسال بسته به ایران را تحریم نکرده است. پیش‌تر یک منبع آگاه در این شرکت گفته بود به دلیل تحریم‌های ایران، محدودیت‌هایی برای ارسال بسته به ایران در نظر گرفته است

    سخنگوی شرکت دی‌اچ‌ال:

 ایران را تحریم نکرده‌ایم

«دانیل مگ گرت» سخنگوی شرکت «دی‌اچ‌ال» گفت که این شرکت ارسال بسته به ایران را تحریم نکرده است.  پیش‌تر یک منبع آگاه در این شرکت گفته بود به دلیل تحریم‌های ایران، محدودیت‌هایی برای ارسال بسته به ایران در نظر گرفته است. به گزارش ایرنا سخنگوی «دی‌اچ‌ال» به دویچه‌وله‌‌فارسی گفت که شعبه بریتانیا احتمالا به دلیل بالا بودن تقاضای ارسال بسته برای اشخاص حقیقی در ایران، ارائه این سرویس را متوقف کرده است. اما ارائه این سرویس برای شرکت‌هایی که در ایران دارای حساب کاربری با «دی‌اچ‌ال» هستند، ادامه دارد. وی گفت: شعبه‌های «دی‌اچ‌ال» می‌توانند به‌طور مستقل در مورد ارائه خدمات خود تصمیم بگیرند. اما سیاست‌های کلی ما برای ارائه خدمات به ایران تغییر نکرده است و در آلمان شما می‌توانید از این خدمات استفاده کنید. ارسال بسته پستی به ایران با سرویس «دی‌اچ‌ال» اکسپرس به صورت تلفنی هماهنگ می‌شود و فرد متقاضی باید فرم‌های مشخصی را برای ارسال بسته به ایران پر کند. بسته پستی سپس با سرویس «دی‌اچ‌ال» در محل سکونت فرستنده دریافت و به مقصد مورد نظر ارسال می‌شود.  «دی‌اچ‌ال» بخشی از دویچه‌پست، بزرگ‌ترین شرکت پست آلمان است که سال 1995 و در پی خصوصی‌سازی شرکت پست دولتی آلمان تاسیس شد. «دی‌اچ‌ال» در 220 کشور و منطقه خودمختار یا نیمه‌خودمختار جهان شعبه دارد و «دی‌اچ‌ال» اکسپرس یکی از سرویس‌های آن است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بن است.

   جهانگیری ابلاغ کرد

مصوبه ۴‌بندی عیدی کارکنان

معاون اول رییس‌جمهور مصوب ۴‌بندی هیات وزیران درباره نحوه پرداخت عیدی پایان سال کارکنان شاغل در دستگاه‌های دولتی را برای اجرا ابلاغ کرد.  به گزارش فارس، در ابلاغیه اسحاق جهانگیری آمده است: هیات وزیران در جلسه 1396.11.15 به پیشنهاد شماره 1652461 مورخ 1396.11.3 سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب 1374 و ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 تصویب کرد: دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی. قضات که به‌طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت 8میلیون و 475هزار (8.475.000) ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال 1396 به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.  تبصره - پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه‌های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع است. ذی‌حسابان و مدیران امور مالی دستگاه‌های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش نمایند.  تبصره- پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی‌ها و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال 1396 است و در هر حال میزان عیدی اینگونه افراد از 50درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.  میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری‌بگیران، حقوق وظیفه ازکارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق‌های بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان ازکارافتاده کلی نیز مبلغ 8میلیون و 475هزار (8.475.000) ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذی‌ربط قابل پرداخت است.  تبصره - عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال 1396 حق عائله‌مندی اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق‌های مندرج در بند 2 نیستند، از محل اعتبارات دستگاه اجرایی، سازمان یا شرکت دولتی ذی‌ربط قابل پرداخت است.  3- خدمت نیمه‌وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، تمام‌وقت محسوب می‌شود و معلمان حق‌التدریس نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌نامه خواهند بود.  4- شرکت‌های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب‌نامه به مدیران و اعضای هیات‌ مدیره خودداری کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران