شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112334 | |

ایرنا| نایب‌رییس اتاق تهران گفت: یک مشکل برای رسیدن به هدف اقتصاد مقاومتی، نبود درک هماهنگ و واحد از این مفهوم است و شاید دلیل کامیاب نشدن در تدوین و رسیدن به اهداف برنامه‌ها همین باشد.

ایرنا| نایب‌رییس اتاق تهران گفت: یک مشکل برای رسیدن به هدف اقتصاد مقاومتی، نبود درک هماهنگ و واحد از این مفهوم است و شاید دلیل کامیاب نشدن در تدوین و رسیدن به اهداف برنامه‌ها همین باشد. علا میرمحمد صادقی افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهای اساسی است که می‌تواند راه برون‌رفت از مشکلات را برای اقتصاد ایران فراهم کند. او تصریح کرد: دولت یازدهم به اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های اجرایی آن توجه داشته است اما باید در این دوره بیش ‌از پیش به این مساله توجه شود. او افزود: دولت‌های غربی بعد از توافق هسته‌یی برجام قول‌های متعددی در حوزه اقتصادی داده بودند اما هنوز موانع بانکی را برطرف نکرده‌اند؛ بنابراین رهبر معظم انقلاب با توجه به این مسائل و با شناخت وضعیت اقتصاد ایران راهبرد توجه به توانمندی درونی را مورد عنایت قرار داده‌اند. میرمحمد صادقی افزود: همواره مقام‌های کشور بر تولید داخلی تاکید کرده‌اند اما باید برای بهبود فضای کسب‌وکار، تقویت تولید یا گسترش سرمایه‌گذاری گام‌های عملیاتی برداشته شود. او افزود: غیر از تولید متکی به نفت، دولت باید بتواند به ظرفیت‌های تولید صادرات محورغیرنفتی و تقویت و حمایت از این حوزه توجه و تاکید کند. این فعال بخش خصوصی تاکید کرد: در صورت حمایت از تولید می‌توانیم امیدوار باشیم از وابستگی اقتصاد خود به نفت و سیاست‌های نفتی و شو‌ک‌های نفتی کاسته‌ایم.

به گفته او، نسبت به گذشته دولت در مسیر درست‌تری قدم می‌گذارد و مسیر اقتصاد به سمت بهبود حرکت می‌کند. میرمحمدصادقی اضافه کرد: اقتصاد و رشد اقتصادی به بسترهای آرام و متعادل نیاز دارد؛ باید اجازه دهیم در فضای آرامش برنامه‌های دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران