شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 109484 | |

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت: رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه‌های سیاسی-امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت: رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه‌های سیاسی-امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان در دیدار با سرپرست کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان هلند با انتقاد از مواضع تند و غیرمنطقی ترامپ از رویکرد سازنده دولت و پارلمان هلند قدردانی کرد و افزود: سخنان و رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه‌های سیاسی-امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود. تحولات جهانی، ضرورت اتخاذ رویکرد مستقل و مثبت اروپا در قبال بحران‌های بین‌المللی و منطقه‌یی را دوچندان کرده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به اهمیت حمایت مجالس دو کشور از گسترش روابط اقتصادی-بازرگانی و فرهنگی فی‌مابین، تلاش و کمک پارلمان برای رفع موانع موجود را خواستار شد.

وی از ابتکار عمل برخی نمایندگان پارلمان هلند در ارائه طرح کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم یمن و سوریه استقبال کرد و اظهار داشت: متاسفانه به دلیل استمرار حمایت برخی سازمان‌های امنیتی منطقه‌یی و فرامنطقه‌یی از تروریست‌ها، منطقه شاهد تحرکاتی در راستای ایجاد نوع جدیدی از تروریسم است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل افزود: تل‌آویو با گروه خطرناک و شناخته شده تروریستی جبهه النصره پیمان امنیتی منعقد کرده است. اینگونه اقدامات خطرناک در راستای تداوم استفاده ابزاری و تشویق و بازتولید تروریسم است.

امیرعبداللهیان برقراری روابط و مناسبات عادی تهران و ریاض را مثبت خواند و اضافه کرد: مادامی که ریاض بر حمایت‌های مالی-امنیتی خود از گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه دهد، مدرسه‌های دینی مبتنی‌بر تفکر انحرافی و افراطی وهابیسم را فعال نگه دارد و به جنگ و اعمال فشار علیه مردم مظلوم منطقه از جمله در یمن و بحرین ادامه دهد، نمی‌توان به عادی‌سازی روابط خوشبین بود.

وی با اشاره به پیروزی‌های اخیر علیه تروریست‌ها در سوریه، عراق و لبنان بر ضرورت همکاری جدی و موثر جامعه جهانی علیه تروریسم تاکید کرد.  دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل وضعیت انسانی در یمن را فاجعه‌بار خواند و خواستار توجه جدی اروپا به این موضوع شد.

ریموند کناپس سرپرست کمیسیون روابط خارجی پارلمان هلند نیز در این دیدار با استقبال از افزایش تماس‌های مقام‌های سیاسی و پارلمانی دو کشور، بر عزم کشورش برای گسترش روابط در همه سطوح به ویژه مناسبات پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری با ثبات در منطقه خاورمیانه تاکید کرد.

ریموند کناپس با اشاره به تحولات منطقه افزود: هلند از راه‌حل سیاسی و گفت‌وگو برای کمک به حل بحران‌های منطقه‌یی حمایت می‌کند.

کناپس ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن و سوریه را ضروری خواند و گفت: حقوق بشر به ویژه در یمن و سوریه مورد حمایت هلند است.

سرپرست کمیسیون روابط خارجی پارلمان هلند تداوم مشورت‌های پارلمانی و سیاسی دو کشور را در کمک به حل بحران‌های منطقه‌یی سازنده و ضروری دانست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران