شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103184 | |

با افزایش جوسازی‌های برخی افراد و جریانات رسانه‌یی درباره ابلاغ برنامه ششم توسعه، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد: «رییس‌جمهوری برنامه پنج‌ساله ششم توسعه را به هیات دولت ابلاغ کرده است.»

 

با افزایش جوسازی‌های برخی افراد و جریانات رسانه‌یی درباره ابلاغ برنامه ششم توسعه، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد: «رییس‌جمهوری برنامه پنج‌ساله ششم توسعه را به هیات دولت ابلاغ کرده است.»

به گزارش ایرنا، در خبر پایگاه اطلاع‌رسانی دولت که دیروز منتشر شده، آمده است: لایحه برنامه پنج‌ساله ششم توسعه از سوی دولت به مجلس نهم داده شده بود، اما رسیدگی به این لایحه به مجلس دهم موکول شد و در جریان رسیدگی به این لایحه هم اصلاحات فراوانی در لایحه پیشنهادی دولت انجام شد تا جایی که برخی صاحب‌نظران برنامه ششم توسعه را عملا طرح مجلس می‌دانستند تا لایحه دولت. با وجود رعایت نشدن نکات مهم مورد نظر دولت در تصویب این لایحه، وقتی برنامه ششم تبدیل به قانون و ایرادات آن از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام رفع شد؛ 28 اسفندماه سال 1395 علی لاریجانی، رییس مجلس قانون برنامه ششم را به رییس‌جمهور ابلاغ کرد و رییس‌جمهور هم در جلسات هیات دولت دستور اجرای این قانون را صادر کرد.

در این گزارش تاکید شده است: بنابراین اجرای قانون برنامه ششم توسعه طبق روال در دستور کار دستگاه‌های مختلف اجرایی قرار گرفته و جوسازی‌های اخیر هم عموما با اهداف سیاسی انجام می‌شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت افزود: حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس‌جمهور 25 اردیبهشت‌ماه امسال با بیان اینکه عنوان عدم اجرای برنامه ششم از سوی روحانی را تکذیب می‌کنم که آیا این خبر از پایه بی‌اساس و نادرست است، گفت: « به هر حال قانون دستپخت انسان‌هاست، ممکن است در اجرا مشکلی داشته باشد ولی می‌توان با ارسال لایحه به مجلس آن را اصلاح کرد. دولت هیچ مقاومتی در برابر مجلس نشان نداده و نشان هم نخواهد داد. خوشبختانه تعامل قابل قبولی میان دولت و مجلس شورای اسلامی برقرار است و دولت یازدهم کوشید فارغ از نگاه سیاسی نمایندگان رفتار اقناعی داشته باشد.»

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت افزود: امیری با بیان اینکه در دولت یازدهم صدها فقره قانون از سوی رییس‌جمهور به دستگاهای ذی‌ربط ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: «برنامه ششم طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود اما رییس‌جمهور در جلسه هیات دولت دستور اجرای آن را صادر کرد. بر این اساس مقرر شد اگر این برنامه نیازمند هرگونه دستورالعمل، مصوبه و آیین‌نامه باشد، در جلساتی دولت تصویب کند و برای اجرا به نهادهای ذی‌ربط ابلاغ شود.»

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران