ربع سکه در بورس کالا چقدر قیمت خورد؟

ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا تا قیمت ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان در عرضه شد.

ربع سکه در بورس کالا چقدر قیمت خورد؟
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۲۱:۳۰:۰۰
| | |

امروز مرحله دوم عرضه ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. در نخستین روز مرحله دوم عرضه ربع سکه بهار آزادی تعداد ۴۷۶۷ قطعه ربع سکه بهار آزادی عرضه شد که تا قیمت ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرد که ۴۵۰ هزار ربع سکه طلا بهار آزادی از امروز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه به مدت ۱۰ روز کاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده ناپیوسته خواهد بود و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به  بورس، به صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا به منظور از بین بردن حباب سکه و تعدیل انتظارات تورمی غیر واقعی توسط بانک مرکزی با همکاری بورس کالای ایران انجام می‌شود. یادآور می شود در مرحله اول طی سه روز حدود ۵۰ هزار سکه ربع بهار آزادی با قیمت‌های کشف شده در فرآیند ثبت سفارش به روش حراج تک قیمتی معامله شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران