شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102195 | |

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و شرکت گاز استان تهران با هدف کاهش خطرپذیری لرزه‌یی شهر تهران و ارتقای همکاری‌های سازمانی با رویکرد مدیریت یکپارچه شهری تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 150 شتاب‌نگار زلزله در پایتخت نصب می‌شود

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و شرکت گاز استان تهران با هدف کاهش خطرپذیری لرزه‌یی شهر تهران و ارتقای همکاری‌های سازمانی با رویکرد مدیریت یکپارچه شهری تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سایت تهران، احمد صادقی، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره اینکه این تفاهمنامه در راستای عملیاتی کردن سیستم‌های هشدار سریع زلزله و پاسخ سریع سازمان‌های مسوول و نیز برای همکاری علمی و اجرایی در خصوص راه‌اندازی تجهیزات شبکه برخط شتاب‌نگاری در شهر تهران میان دو سازمان امضا شده است، گفت: موضوع این تفاهمنامه شامل نصب و راه‌اندازی 150دستگاه شتاب‌نگار، به اشتراک‌گذاری اطلاعات به‌طور مستمر و ایجاد زیرساخت ارتباطی مورد نیاز است.  وی افزود: هدف از اجرای این تفاهمنامه نصب و عملیاتی کردن 150سنسور شتاب‌نگاری در محل ایستگاه‌های DRS تعیین شده در سطح مناطق 22 گانه شهرتهران با قابلیت فرمان‌پذیری و قطع خودکار توسط شرکت گاز، تامین زیرساخت ارتباط رادیویی مورد نیاز (دکل) توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران برای ارسال داده‌های ایستگاه‌های شتاب‌نگاری و فرمان قطع از طریق ساختمان مرکزی بحران شرکت گاز استان تهران و همچنین اخذ تایید امنیت سایبری ارتباطات است.  به گفته رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تامین منابع مالی مترتب بر هزینه‌های اجرایی بر عهده طرفین و مبتنی بر وظایف و تکالیف محوله خواهد بود.

همچنین سامانه ارتباطی حداقل از دو مسیر بستر امن رادیویی وابسته به مدیریت بحران و اینترانت مخابرات یا سایر سیستم‌های ارتباطی مورد تایید مراجع مربوطه به مرکز فرماندهی شرکت گاز انتقال خواهد یافت.

 حادثه نشست گاز در خیابان میرزای شیرازی تهران

سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، گفت: به‌دلیل عملکرد ناگهانی یک سوپاپ اطمینان گاز شهری، خیابان میرزای شیرازی برای دقایقی بسته شد.  به گزارش ایرنا، سیدجلال ملکی درباره جزییات این حادثه افزود: ساعت 10:37 روز گذشته عملکرد ناگهانی یک سوپاپ اطمینان گاز شهری در خیابان میرزای شیرازی به سامانه 125 اعلام و ماموران چند ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.  وی بیان کرد: برای نظم در عملیات و مهار نشتی گاز با همکاری عوامل پلیس راهور خیابان محل حادثه بسته شد.  ملکی ادامه داد: باتوجه به احتمال نشت گاز در نزدیکی محل 2 تا 3 ساختمان مسکونی تخلیه شد و آتش‌نشانان وارد عملیات شده و عملیات ایمن‌سازی این سوپاپ گاز بدون هیچ حادثه و مصدومیت انجام شد.  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هرگونه حادثه‌یی مبنی بر انفجار و ترکیدن لوله گاز در خیابان میرزای شیرازی را رد کرد و گفت: آتش‌نشانان لحظاتی قبل پس از پایان عملیات محل را ترک کردند.

 حضور نمایندگان ۳۰ کشور در ایران برای بررسی معضل گرد و غبار

گری لوئیس نماینده مقیم سازمان ملل در ایران از حضور نمایندگان و کارشناسان ۳۰ کشور در ایران در جریان برگزاری کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار که ۱۲ تا ۱۴ تیرماه برگزار می‌شود، خبر داد.  به گزارش ایسنا، ‌گری لوئیس در نشست خبری «کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار؛ چالش‌ها و راه‌حل‌ها» اظهار کرد: خوشحالیم که در برگزاری اجلاس مقابله با گرد و غبار در کنار دولت ایران به‌عنوان یکی از کشورهای مهم و راهبردی در زمینه جلب ‌توجهات به گرد و غبار ایستاده‌ایم. ایران اقدامات بسیاری برای جلب‌توجه و مشارکت جهان برای حل پدیده گرد و غبار انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه اجلاس مقابله با گرد و غبار یک نشست بین‌المللی است، گفت: از نقاط مختلف دنیا در روز دوشنبه (۱۲ تیر) برای شرکت در این اجلاس به ایران می‌آیند چون توفان‌های گرد و غبار مشکلی است که تمام انسان‌های کره‌زمین را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. در شرایط حاضر شهروندان تهران، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، سیستان‌وبلوچستان، کرمان و... با این پدیده دست و پنجه نرم می‌کنند ولی واضح است که در شهرهایی مثل اهواز و استان سیستان‌وبلوچستان، این مشکل بارز است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران