شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سی‌ان‌بی‌سی | چین با انتشار پیامی هشدارآمیز به هند اعلام کرد که در صورت تحریم شرکت چینی هواوی، اقدامی متقابل انجام خواهد داد.

سی‌ان‌بی‌سی |  چین با انتشار پیامی هشدارآمیز به هند اعلام کرد که در صورت تحریم شرکت چینی هواوی، اقدامی متقابل انجام خواهد داد.

هواوی که در طول یک سال اخیر به‌شدت از سوی دولت ترامپ و متحدانش تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است، به نظر می‌رسد در بسیاری از کشورهای دیگر نیز از جمله هند با مشکلات متعددی مواجه شده است به گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که هند نیز احتمالا قصد دارد از ادامه همکاری با این غول تکنولوژی فعال در حوزه‌های مخابراتی و اینترنتی را که سهم قابل توجهی در بازار موبایل این کشور دارد، صرف‌نظر کند.

حالا دولت چین در اقدامی متقابل به هند هشدار داده است که در صورت تحریم یک‌جانبه تجهیزات هواوی برای توسعه زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G  و سایر فعالیت‌های مخابراتی و اینترنتی در این کشور، مجبور به اجرای اقدامات متقابل خواهد شد و اپراتورهای هندی را تحریم خواهد کرد.

 هواوی که بدون شک بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی و توسعه‌دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، در کشورهای متعددی اقدام به ارایه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت 5G کرده اما با توجه به اعمال تحریم‌های جدید از سوی کاخ سفید و تلاش دولت امریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، به نظر می‌رسد که توسعه شبکه 5G بجای اینکه راهگشا باشد، جلوی تصمیم‌گیری سریع و پیشرفت کشورهای مختلف به سمت و سوی راه‌اندازی جدیدترین نسل از شبکه‌های اینترنتی و مخابراتی را گرفته و در حقیقت، جهان را به دو قطب مخالف تقسیم کرده است.

در این میان کشورهای بسیاری از همکاری با هواوی حداقل به صورت موقت سرباز زدند تا تکلیف آن در ابتدا مشخص شود و به همین ترتیب قراردادهای همکاری خود را برای توسعه زیرساخت‌های اینترنت 5G لغو کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران