شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فیوچریسم| پژوهش جدیدی که به سفارش دو شرکت «اوبر» و «لیفت» انجام شده، نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های رانندگی این دو شرکت به جای کاهش

فیوچریسم| پژوهش جدیدی که به سفارش دو شرکت «اوبر» و «لیفت» انجام شده، نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های رانندگی این دو شرکت به جای کاهش ترافیک شهرها، یکی از عوامل به وجود آمدن آن هستند.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های شرکت‌هایی مانند «اوبر»  و «لیفت»  ، یکی از عوامل بدتر شدن ترافیک در شهرها هستند.

این شرکت‌ها مدت‌هاست که اعلام می‌کنند اپلیکیشن‌های رانندگی آنها این قابلیت را دارند تا با آرام کردن عبور و مرور و کاهش تردد خودروهای شخصی، به بهبود وضع ترافیک شهرها کمک کنند. هر بار که پژوهش جدیدی، اثر  منفی اپلیکیشن‌های رانندگی را بر ازدحام ترافیک خیابان‌ها نشان می‌داد، این دو شرکت، نتایج پژوهش را شک‌برانگیز می‌دانستند.

اما پژوهشی که به تازگی و با سرمایه‌گذاری اوبر و لیفت صورت گرفته، همین نتایج را نشان داده! در نتیجه انگشت اتهام دوباره به سوی این دو شرکت قرار دارد. از آنجا که این‌بار، سرمایه‌گذاران پژوهش، اوبر و لیفت هستند، نمی‌توانند آن را به سادگی بی‌اعتبار بنامند.

نتایج این پژوهش مشترک که به صورت آنلاین منتشر شد، نشان می‌دهد که اگرچه استفاده از خودروهای شخصی نسبت به ناوگان اوبر و لیفت بیشتر است اما این ناوگان هنوز هم سهم بزرگی از ترافیک کلان‌شهرها را به خود اختصاص داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران