شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ورج|دو سناتور امریکایی با ارسال نامه‌ای به فیس‌بوک از او درباره اقداماتی سوال کرده‌اند

ورج|دو سناتور امریکایی با ارسال نامه‌ای به فیس‌بوک از او درباره اقداماتی سوال کرده‌اند که برای محافظت از کودکان در اپلیکیشن «مسنجر کیدز» شده است.  به نظر می‌رسد سناتورهای امریکایی دوباره درباره فعالیت‌های فیس‌بوک نگران هستند. این‌بار نگرانی آنها مربوط به اختلالی است که اجازه می‌دهد هزاران کودک به گروه‌های چت با کاربران تایید نشده بپیوندند.

درهمین راستا سناتور «اداور مارکی» و «ریچارد بلومنتال» نامه‌ای به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی این شرکت فرستاده‌اند. آنها طی نامه‌ای از فیس‌بوک پرسیده‌اند آیا اقدامات کافی برای محافظت از کودکان در فضای آنلاین انجام داده است یا خیر.

ماه گذشته گزارشی در وب سایت ورج نشان داد یک اختلال در طراحی اپلیکیشن پیام رسان فیس‌بوک برای کودکان (مسنجر کیدز) وجود دارد. در این برنامه کودکان با اجازه از والدین می‌توانند با کاربران دیگر چت کنند. اما یک حفره امنیتی به کاربران تاییدشده اجازه می‌دهد کودکان را به چت گروه‌هایی دعوت کنند که در آنجا کاربرانی حضور دارند که والدین آنها را تایید نکرده‌اند.

 فیس‌بوک در واکنش به این خبر، حفره امنیتی را به والدین هشدار داد و چت‌های گروهایی که از طریق این حفره ایجاد شده بودند را تعطیل کرد.

اکنون دو سناتور امریکایی می‌خواهند بدانند فیس‌بوک چه مدت زمانی از وجود این حفره باخبر بوده است و آیا تمام والدین در این باره هشدار دریافت کرده‌اند یا خیر. همچنین آنها درباره اقدامات آتی فیس‌بوک برای جلوگیری از ایجاد حفره‌هایی مشابه در آینده سوالاتی پرسیده‌اند. اپلیکیشن مسنجر کیدز برای کاربران ۶تا ۱۲ ساله طراحی شده و برهمین اساس باید قوانین «حفاظت آنلاین از کودکان در اپلیکیشن ها» (COPRA) را رعایت کند.

هنوز مشخص نیست این حفره قانون COPRA را نقض می‌کند یا خیر اما کارشناسان امنیتی در این باره شکایتی در کمیسیون تجارت فدرال امریکا تنظیم کرده‌اند.

طبق این شکایت اپلیکیشن مسنجر کیدز اطلاعات شخصی کودکان را بدون دریافت رضایت واضح از آنان جمع‌آوری می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران