شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138338 | |

دیلی‌میل| آژانس فضایی اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی در ماه پایگاه ایجاد کند و به استخراج از سنگ‌های سطحی ماه بپردازد.

معدن کاری در ماه

دیلی‌میل| آژانس فضایی اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی در ماه پایگاه ایجاد کند و به استخراج از سنگ‌های سطحی ماه بپردازد.

چند سالی است که اروپایی‌ها نیز در پی ساخت یک پایگاه روی ماه هستند که حال گام بزرگی را برای رسیدن به این مهم برداشته‌اند.آژانس فضایی اروپا به تازگی اعلام کرده که پروژه مشترکی تحت عنوان ArianeGroup  را به امضا رسانده است که در آینده روی ماه یک پایگاه ایجاد کنند تا بتواند به استخراج مواد سطح ماه بپردازد.این پروژه مشترک میان شرکت فرانسوی «سافران» (Safran) و «ایرباس» (Airbus) است.این پروژه احتمال رفتن به ماه تا قبل از سال ۲۰۲۵ میلادی را بررسی خواهد کرد.

اقدام آژانس فضایی اروپا مسابقه فضایی جدیدی را به پا می‌کند تا کشورهای مختلف برای استخراج از ماه به تکاپو بیفتند.این پروژه یک‌ ساله در نهایت به برداشت سنگ‌های سطحی ماه منجر خواهد شد.

آژانس فضایی اروپا گفته همان‌طور که ما و آژانس‌های دیگر به فکر بازگشت انسان به ماه هستیم، فناوری‌های موجود نیز به عنوان کلیدی برای پایداری و افزایش سرعت دسترسی به مریخ و فراتر از منظومه شمسی خواهند بود.این منابع در زمان‌های آینده در زمین استفاده خواهند شد.

ماموریت آژانس فضایی اروپا می‌تواند اروپا را نسبت به امریکا، روسیه، چین و تمام کشورهایی که در حوزه فضایی برتر هستند، سرآمد کند.

سال گذشته ناسا برنامه‌ای مبنی بر بازگشت امریکایی‌ها به فضا را منتشر کرد که این کار را توسط شرکت‌های خصوصی مانند “اسپیس‌ ایکس “ انجام خواهد داد.

«آیفون» و «آی‌پد» خود  را آپدیت کنید

اپل به‌روزرسانی جدید نسخه iOS ۱۲.۱.۳ را برای دستگاه‌های آیفون و آی‌پد منتشر کرد. شرکت امریکایی اپل با انتشار نسخه جدید به‌روزرسانی سیستم عامل آی‌اواس (iOS ۱۲.۱.۳) اعلام کرده است که کاربران قادر خواهند بود با دریافت و دانلود این نسخه جدید به‌روزرسانی شده از سیستم‌عامل گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آی‌پد، علاوه بر بهره مندی از برخی قابلیت‌های جدید و کاربردی، بسیاری از باگ و آسیب‌پذیری‌های کشف شده در آن را نیز برطرف کنند.از جمله مشکلات و باگ‌های نرم‌افزاری که در نسخه قبلی این سیستم عامل وجود داشت و خیل عظیمی از کاربران گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آی‌پد را با مشکل مواجه کرده بود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: یکی از این باگ‌های نرم‌افزاری به اپلیکیشن پیش‌فرض iMesseges بود که در نمایش جزییات (details) پیام‌های دریافت و ارسال شده مشکل ایجاد می‌کرد و پیش نمایش پیام‌های کاربران را نشان نمی‌داد.یکی دیگر از این مشکلات به آی‌پد پرو ۲۰۱۸ مربوط می‌شود که در صورتی که کاربران یک دستگاهی را برای پخش صدا به آن متصل کنند، باعث ایجاد نویز در صدا می‌شد.در آخر آسیب‌پذیری و باگ دیگری که در اپلیکیشن carplay وجود داشت و در آیفون‌های جدید همچون آیفون ایکس آر، آیفون ایکس اس و آیفون ایکس‌اس‌مکس بسیاری از کاربران را با مشکل مواجه ساخته بود، قطعی اتصال این اپلیکیشن در گوشی‌های مذکور بود.حالا به گفته اپل، انتشار این به‌روزرسانی و آپدیت جدید به کاربران این امکان را می‌دهد تا علاوه بر بهره‌مندی از ویژگی‌های جدید، باگ‌های نرم‌افزاری ذکر شده در بالا را نیز برطرف کنند تا در استفاده از امکانات و قابلیت‌های مختلف موجود در دستگاه‌های خود به مشکل برخورد نکنند.

فاش شدن حق امتیاز موبایل تاشوی «موتورولا»

دیلی‌میل| یک وبلاگ، حق امتیاز اختراع یک موبایل تاشو با نمایشگر بلند و کشیده را منتشر کرده که به نظر می‌رسد به «موتورلا ریزر» تعلق دارد. این شرکت قصد دارد موبایل تاشوی مشهور خود را دوباره احیا کند.

حق امتیاز اختراع جدیدی ثبت شده که به نظر می‌رسد به موبایل تاشوی Razr موتورلا تعلق دارد.این طرح متعلق به دستگاهی است که ظاهری شبیه موبایل تاشوی مشهور دارد. حق امتیاز جدید نیز یک نمایشگر تاشو دارد که داخل دستگاه است و روی آن نیز یک نمایشگر با اندازه متوسط وجود دارد.  با این حال نامی از Razr در فایل‌ها و اسناد مربوط به آن وجود ندارد. طرح‌های این دستگاه حاکی از آن است که برخی عناصر آن شبیه موبایل محبوبRazr در اوایل ۲۰۰۰ میلادی است مانند قسمت پایین موبایل و لولای وسط دستگاه .موبایل موجود در طرح‌های این حق امتیاز هم مانندRazr V3  دارای نمایشگری روی دستگاه است که اطلاعاتی را به کاربر نشان می‌دهد.

 کیبورد دستگاه که زمانی در بخش داخلی و زیر نمایشگر قرار داشت، اکنون با یک نمایشگر بلند و کشیده جایگزین شده است.البته جزییات بیشتری از موبایل در اسناد حق امتیاز مشخص نشده است. وبلاگ 91Mobiles این حق امتیاز را رصد کرده است.

همچنین این حق امتیاز توسط Motorola Mobility ارایه شده که در حقیقت بخش تلفن هوشمند شرکت موتورلا است. البته لنوو در سال ۲۰۱۴ آن را خریده است. چند روز قبل نیز اخباری درباره قصد این شرکت برای احیای موبایل تاشوی محبوب خود منتشر شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران