کسی نمی‌تواند مانع عرضه خودرو در بورس شود

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با تاکید بر عرضه خودرو در بورس کالا گفت: نه تنها عرضه خودرو در بورس کالا طبق روال در حال انجام است، بلکه باید بیشتر از گذشته هم صورت گیرد و کسی هم که مانع عرضه شود، مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد.

کسی نمی‌تواند مانع عرضه خودرو در بورس شود
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۲:۵۷:۳۷
| | |

محسن علیزاده با اشاره به عرضه‌های خودرو در بورس کالا، گفت: نه تنها عرضه خودرو در بورس کالا طبق روال در حال انجام است، بلکه بیشتر از گذشته هم باید صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، وی با اعلام اینکه هیچ سازمان و نهادی نباید مانع عرضه خودرو در بورس کالا شود، بیان کرد: عرضه‌ها طبق قانون مشخص شده است؛ بنابراین، انتظار این است که وزارت صمت تمام خودروهای تولیدی را در بورس کالا عرضه کند.

به گفته این عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، شاید در روزهای نخست عرضه خودرو در بورس، قیمت کشف شده و قیمتی که در کارخانه عرضه می‌شده متفاوت باشد اما در نهایت این عرضه باعث تعدیل قیمت‌ها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عرضه‌ها در بورس طبق قانون باید ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، شورای رقابت در نامه ای به رئیس سازمان بورس کلیه محصولات ایران خودرو و سایپا به جز "هایما" و "تارا" را انحصاری اعلام کرد.

طبق این نامه، خودروهای "شاهین"، "دنا" و "پژو ۲۰۷" باید از بورس کالا خارج شوند، چراکه این عرضه که به نوعی لاتاری خودرو است باید متوقف شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران