سخنگوی صمت پاسخ داد:

سرنوشت عرضه خودروهای جدید در بورس کالا چه می‌شود؟

سخنگوی وزارت صمت گفت: فرآیند عرضه خودروهای جدید در بورس کالا در چارچوب نظر شورای رقابت و وزارت صنعت صورت خواهد گرفت.

سرنوشت عرضه خودروهای جدید در بورس کالا چه می‌شود؟
۱۴۰۱/۱۰/۲۴ ۱۷:۳۰:۰۰
| | |

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، گفته این وزارتخانه مخالفتی با عرضه خودرو بورس کالا ندارد. به گفته او، فرآیند عرضه خودروهای جدید در بورس کالا در چارچوب نظر شورای رقابت و وزارت صنعت صورت خواهد گرفت.

به گزارش مهر، امید قالیباف اظهار کرد: وزارت صمت به همراه وزارت امور اقتصادی و دارایی به هیچ عنوان با عرضه خودرو در بورس کالا مخالف نیستند.

سخنگوی وزارت صمت افزود: با اتمام مهلت قانونی مصوبه سران قوا در تعیین قیمت خودرو توسط ستاد تنظیم بازار، شورای رقابت به حوزه تعیین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو ورود پیدا کرده که همین موضوع عرضه خودرو در بورس کالا را با ابهاماتی همراه ساخته است.

وی در مورد عرضه خودروهای جدید در بورس کالا، گفت: فرآیند عرضه خودروهای جدید در بورس کالا در چارچوب نظر شورای رقابت و وزارت صنعت صورت خواهد گرفت.

قالیباف در رابطه با عرضه خودروی دناپلاس در بورس کالا، تصریح کرد: مدیرعامل ایران خودرو در مکاتبه‌ای با سازمان بورس خواستار لغو عرضه دنا در بورس کالا شده بود که امروز اعلام شد بورس کالا با فروش دناپلاس موافق است و این موضوع اجرایی خواهد شد. در همین راستا اگر ایران خودرو مشکلی نداشته باشد عرضه دنا فردا انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران