شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| در کیفرخواست ارایه شده به پارلمان اسراییل علیه نتانیاهو اسامی بیش از ۳۰۰ شاهد دادستانی شامل دوستان ثروتمند و معاونان سابق او ذکر شده است.

گروه جهان| در کیفرخواست ارایه شده به پارلمان اسراییل علیه نتانیاهو اسامی بیش از ۳۰۰ شاهد دادستانی شامل دوستان ثروتمند و معاونان سابق او ذکر شده است. به‌گزارش رویترز، در سه پرونده علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل، شامل ارتشا، خیانت در امانت و تقلب به تاریخ ۲۱ نوامبر سال جاری میلادی، آویخای مندلبلیت، دادستان کل اسراییل یک بازه زمانی ۳۰ روزه به نتانیاهو داده تا بتواند به‌دنبال مصونیت پارلمانی برای پیگرد قانونی باشد. گرچه چنین مصونیتی بعید به نظر می‌رسد.

نتانیاهو این اتهامات را رد کرده و می‌گوید، قربانی یک تلاش برای کودتا شده که توسط مقام‌های حقوقی برای متوقف کردن فعالیت یک رهبر جناح راست صورت گرفته است. او به عنوان نخست‌وزیر اسراییل پس از آنکه متهم شده تحت هیچ الزام حقوقی برای استعفا نیست. هنوز هیچ تاریخی برای دادگاهی او اعلام نشده است. این اعلام جرم ارایه شده به پارلمان شامل فهرستی از ۳۳۳ شاهد برای پیگرد قانونی نتانیاهو است. کارشناسان حقوقی می‌گویند، فهرست طولانی به معنای این است که روند دادرسی برای سال‌ها ادامه یابد. این افراد شامل شلدون اندلسون، غول کازینو و همسرش، آرنون میلچان، تهیه‌کننده هالیوود، جیمز پارکر، میلیاردر استرالیایی و روسای امنیتی بازنشسته اسراییل و چند معاون سابق هستند که به عنوان شاهدان دولتی قرار است علیه نتانیاهو شهادت دهند. نتانیاهو از این فهرست بلندبالا انتقاد کرده و گفته: «زمانی که اتهامی درست باشد، نیازی به ۳۳۳ شاهد نیست.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران