شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| یک مقام دولتی چین چهارشنبه اعلام کرده چین و فرانسه قراردادهایی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار حین سفر امانوئل ماکرون به امضا

گروه جهان| یک مقام دولتی چین چهارشنبه اعلام کرده چین و فرانسه قراردادهایی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار حین سفر امانوئل ماکرون به امضا رساندند. قراردادهای مذکور در حوزه‌های انرژی، کشاورزی و دانش هوانوردی و از جمله تاییدیه برای ۲۰ شرکت فرانسوی برای صادرات ماکیان، گوشت گاو و خوک به چین می‌شود.

رویترز همچنین گزارش داده، امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری فرانسه، در دیدار با «شی جین‎پینگ» همتای چینی خود، با اظهار تاسف از خروج امریکا از توافق تغییرات اقلیمی پاریس که در ۲۰۱۵ حاصل شد، گفته پایبندی چین و فرانسه به این توافق قاطع خواهد بود. امریکا که به تنهایی سهمی حدودا ۱۳ درصدی در تولید گازهای گلخانه‌ای جهان دارد، یک سال بعد از توافق پاریس، اعلام کرد که از آن خارج می‌شود، در حالی که پارلمان برخی از کشورها مانند ایران، عراق و ترکیه هنوز این توافق را تصویب نکرده‌اند. ترامپ به‎رغم هشدارهای متعدد از سوی دانشمندان و نهادهای بین‌المللی می‌گوید اعتقادی به افزایش گرمایش زمین به خاطر استفاده چشمگیر از منابع فسیلی ندارد. در همین زمینه وزیر خارجه امریکا اعلام کرد که ایالات متحده بطور رسمی به سازمان ملل متحد اطلاع داده که از معاهده اقلیمی پاریس خارج می‌شود. ارسال تولید دی‌اکسید کربن در جهان به ۳۳ میلیارد تن رسید و، بنابر ارزیابی اوپک، این رقم تا ۲۰۴۰ به حدود ۳۸ میلیارد تن اوج خواهد گرفت. چین در نظر دارد تا ۲۰۳۰ سهم انرژی‌های تجدیدپذیر از کل سبد انرژی مصرفی خود را از ۱۵درصد کنونی به ۲۰ درصد افزایش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران