شماره امروز: ۵۴۷

| | |

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، به شورای امنیت این سازمان اعلام کرده داعش با وجود از دست دادن به اصطلاح «خلافت» خود در سوریه و عراق، منابع مالی بالغ ۳۰۰ میلیون دلار در اختیار دارد.

داعش برای حملاتش ۳۰۰میلیون دلار دارد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، به شورای امنیت این سازمان اعلام کرده داعش با وجود از دست دادن به اصطلاح «خلافت» خود در سوریه و عراق، منابع مالی بالغ ۳۰۰ میلیون دلار در اختیار دارد. به‌گزارش آسوشیتدپرس، قطع یا کاهش حملات داعش ممکن است موقتی باشد. کارشناسان سازمان ملل همچنین در گزارش دیگری در هفته گذشته نوشته بودند، با وجود کاهش میزان حملات این گروه در ماه‌های اخیر، احتمالا حتی پیش از پایان ۲۰۱۹ بار دیگر شاهد ظهور داعش در عراق، سوریه و در نقاط مختلف جهان خواهیم بود.

طالبان: مانع برگزاری انتخابات می‌شویم

گروه طالبان اعلام کرده از آنجایی که روند انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان از سوی خارجی‌ها پشتیبانی و نظارت می‌شود، اجازه نمی‌دهند این رویداد با موفقیت برگزار شود. دیدگاه طالبان درباره روند انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در حالی بیان می‌شود که مذاکره‌کنندگان این گروه و امریکایی‌ها در قطر از دستیابی به توافق سخن می‌گویند. گروه مسلح مخالف دولت کابل معتقد است: دولت بر بخش‌های اندکی از خاک افغانستان تسلط دارد و انتخابات تنها در بعضی از شهرها برگزار می‌شود و بیشتر افغان‌ها در این روند جعلی شرکت نمی‌کنند. طالبان تهدید کرده کارزارهای تبلیغاتی را هدف قرار می‌دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران