شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طالبان اعلام کرده دور هشتم مذاکرات میان نمایندگان امریکا و گروه طالبان از شنبه در دوحه پایتخت قطر، آغاز شده است.

آغاز دور هشتم مذاکرات امریکا و طالبان

طالبان اعلام کرده دور هشتم مذاکرات میان نمایندگان امریکا و گروه طالبان از شنبه در دوحه پایتخت قطر، آغاز شده است. زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، نیز پیشتر گفته بود این احتمال وجود دارد که امریکا و طالبان در این دور مذاکرات به یک توافق نهایی برسند. نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان تاکید کرده که هدف اصلی این مذاکرات توافق صلح است، نه توافق برای خروج نیروهای امریکایی از این کشور.

نشست ۳ جانبه عربی در بغداد

وزارت خارجه عراق از برگزاری نشست سه جانبه کشورهای عربی در بغداد درخصوص مبارزه با تروریسم خبر داد. به‌گزارش سومریه‌نیوز، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفته نشست سه جانبه‌ای در سطح وزرای خارجه عراق، اردن و مصر یک شنبه (امروز) در ساختمان وزارت خارجه عراق در بغداد برگزار خواهد شد. مبارزه با تروریسم، سرمایه‌گذاری و همچنین حمایت از فرایند بازسازی عراق در مرحله پساداعش از محورهای این نشست خواهد بود.

پاکستان، هند را به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای متهم‌کرد

ارتش پاکستان اعلام کرده نیروهای هندی در تنش‌های مرزی هفته گذشته از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده‌اند که باعث کشته شدن دو غیرنظامی و مجروح شدن 11 نفر دیگر شد. همزمان با تشدید تنش مرزی میان پاکستان و هند، کاردار دهلی‌نو در اسلام‌آباد چهار بار در طول یک هفته گذشته به وزارت خارجه پاکستان احضار شد. اختلافات بر سر کشمیر را می‌توان دلیل عمده تنش در روابط پاکستان و هند دانست. تعاملات دو کشور هسته‌ای در جنوب آسیا از زمان استقلال پاکستان در ۱۹۴۷ رقابتی بوده است.

رد اعتراض به بلوکه شدن اموال اقوام صدام

دادگاه فدرال سویس لغو بلوکه دارایی‌های برادرزاده‌های صدام، دیکتاتور سابق عراق را رد کرده است. به‌گزارش ایسنا، دادگاه فدرال سویس شکایات مطرح شده از سوی پسر و دو دختر بارزان التکریتی، برادر ناتنی صدام علیه دادگاه اداری این کشور را نپذیرفت. این دادگاه با لغو ضبط و مصادره محتویات صندوق امانت برادرزاده‌های صدام در یکی از بانک‌های این کشور و نیز دو حساب بانکی آنها مخالفت کرده بود. حکم مصادره این اموال یا بلوکه آنها از ۲۰۰۴ به‌دلیل درج نام‌ آنها در فهرست اشخاص و شرکت‌های دارای برنامه‌های اقتصادی علیه عراق صادر شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران