شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری مصر از وجود نگرانی‌های گسترده در موسسات دولتی درخصوص اتخاذ اقداماتی در راستای اصلاحات اقتصادی خبر داده است.

گروه جهان| رییس‌جمهوری مصر از وجود نگرانی‌های گسترده در موسسات دولتی درخصوص اتخاذ اقداماتی در راستای اصلاحات اقتصادی خبر داده است. به‌گزارش ارم‌نیوز، عبدالفتاح سیسی در حاشیه کنفراس جوانان گفته: «تمام کسانی که در دولت از اتخاذ تصمیمات اصلاحات اقتصادی نگران هستند همگی‌ این سوال را دارند که آیا این اصلاحات اجرا خواهد شد یا خیر. نگرانی‌هایی وجود دارد، همه نگران بودند، حتی در رأی‌گیری درخصوص اجرا شدن یا نشدن این تصمیمات هم نگرانی‌هایی وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، مصر فرو خواهد پاشید. من خودم را در این مساله مستثنی نمی‌دانم اما به دولت گفتم این تصمیم اتخاذ خواهد شد و حتی اگر مردم با اصلاحات اقتصادی مخالفت کنند من از دولت خواهم خواست استعفا کند تا بدین‌ترتیب انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری برگزار شود و من هم قدرت را تحویل خواهم داد.»  صندوق بین‌المللی پول اخیرا اعلام کرده بررسی برنامه وام ۱۲میلیارد دلاری مصر را تکمیل کرده و این مساله به مصر اجازه می‌دهد دو میلیارد دلار دیگر از وام این نهاد را برداشت کنند. این قسط پایانی کمک می‌کند که رقم وام به برنامه تامین اعتبار سه ساله‌ای که پیشتر در ۲۰۱۶ به تایید رسیده بود دست پیدا کند.

بنا بر اعلام صندوق بین‌المللی پول، مصر در سال مالی 19-۲۰۱۸ به مازاد بودجه دو درصدی پیش‌بینی شده دست پیدا کرده و بسیار مهم است بودجه‌ریزی را طوری انجام دهد که اوراق قرضه عمومی را در سطوح پایین حفظ کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران