شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دستگیری خواننده‌ای به نام حامد زمانی و یکی از همراهانش در فرودگاه مهرآباد همچنان حواشی را به دنبال داشته و در تازه‌ترین اظهارنظرات

واکنش پلیس به ادعای «زمانی» پس از دستگیری

دستگیری خواننده‌ای به نام حامد زمانی و یکی از همراهانش در فرودگاه مهرآباد همچنان حواشی را به دنبال داشته و در تازه‌ترین اظهارنظرات، این فرد در گفت‌وگویی ویدیویی مدعی شده که ماموران پلیس او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند، ادعایی که سخنگوی نیروی انتظامی آن را رد کرده است. احمد نوریان درباره ادعای مطرح‌شده از سوی این خواننده درباره برخورد پلیس با خودش در فرودگاه مهرآباد به ایسنا گفت: توضیحات در این زمینه از سوی رییس پلیس فرودگاه‌های کشور ارایه و مشخص شد که فرد همراه این خواننده اقلام ممنوعه همراه داشته است که اقدامات قانونی در این زمینه انجام شد. او در مورد مصاحبه اخیر این متهم و ادعای اینکه پلیس به وی شوکر زده و او را مورد ضرب و شتم قرارداده است، گفت: چنین مساله‌ای نبوده و شوکر و ضرب و شتم نبوده است. در فیلم‌هایی هم که وجود دارد ایشان در حال داد و فریاد با ماموران پلیس است، در حالی که ماموران در حال انجام وظیفه خود بر اساس قانون بودند. سخنگوی ناجا با بیان اینکه برای ما تفاوتی ندارد که چه کسی تخلف کرده باشد و حتما با آن برخورد خواهیم کرد، اظهارکرد: در این موضوع نیز فرد همراه این خواننده اقلام ممنوعه داشته و به همین دلیل ماموران برای بررسی بیشتر او را به بخشی دیگر انتقال داده‌اند که متاسفانه این خواننده رفتار نامناسبی از خود نشان داده است.

ورود «مجرمان عادی»  به زندان باید کمتر شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه بیشترین آسیب را از تکرار جرایم زندانیان می‌بینیم، گفت: امیدواریم افرادی که واجد شرایط استفاده از مجازات‌های جایگزین هستند، بیشتر بتوانند از این شرایط استفاده کرده و مجرمان عادی را کمتر وارد زندان کنیم. محمدباقر الفت درباره اقدامات موثر در خصوص کاهش جمعیت زندانیان گفت: وظیفه اصلاح و تربیت در قانون جدید شورای عالی پیشگیری به عهده شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم گذاشته شده است، یعنی در واقع یک وظیفه همگانی برای ۲۲ دستگاه مختلف که عضو شورای پیشگیری هستند، تعریف شده است. او ادامه داد: قطعا در دستور کار جلسات بعدی شورای عالی پیشگیری بحث اصلاح و تربیت زندانیان را حتما مد نظر قرار می‌دهیم و امیدواریم افرادی که وارد زندان می‌شوند، مجددا مرتکب تکرار جرم نشوند. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، به ایلنا گفت: در حال حاضر بیشترین آسیب را از تکرار جرایم زندانیان می‌بینیم. الفت در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی می‌تواند باعث کاهش ورود زندانیان جرایم غیرعمد به زندان‌ها شود، تصریح کرد: می‌توان از مجازات‌های جایگزین حبس در خصوص این دسته از زندانیان استفاده کرد، این مجازات‌ها ظرفیت جدیدی است که قانونگذار در قانون مجازات اسلامی در سال ۹۲ به آنها اشاره کرده است. او ادامه داد: در خصوص استفاده از مجازات‌های جایگزین نیز آموزش‌های لازم به قضات ارایه شده است. همچنین با رایزنی‌های صورت گرفته دستگاه‌هایی که باید در اجرای مجازات‌های جایگزین با قوه قضاییه همکاری داشته باشند، به میدان آمده‌اند.

طرح جامع مرزبانی ناجا ابلاغ شد

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، طرح جامع مرزبانی ناجا مصوب فرماندهی معظم کل قوا را رسما ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه برگزاری مراسم ابلاغ رسمی طرح جامع مرزبانی نیروی انتظامی گفت: از سال ۹۵، نظرات و مطالبات خود در خصوص طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا را به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردیم. وی افزود: بعد از رایزنی‌های متعدد، طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا در اول تیرماه سال جاری مورد تأیید و تصویب فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) قرار گرفت و این مهم از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرا به نیروی انتظامی ابلاغ شد. فرمانده نیروی انتظامی گفت: طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا دارای ستاد کامل «تخصصی» و «عمومی» است. بر اساس این طرح، ارتقاء فرماندهی مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو در تابعیت مستقیم فرمانده ناجا است و موجب تقویت مرزبانی و امنیت مرزها خواهد شد. وی ادامه داد: بر اساس این طرح، جایگاه مرزبانی، حوزه اختیارات و نفرات و تجهیزات آن ارتقا می‌یابد. سردار اشتری خاطرنشان کرد: در این طرح، ضمن ارتقاء فرماندهی مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو، تقویت سازمان رزم، ترابری، تحرک زمینی، دریایی، هوایی و قدرت مقابله با تهدیدات مرزی در مرزهای خشکی و آبی ارتقاء چشمگیری داشته است. وی تأکید کرد: در این طرح رسالت فرماندهی مرزبانی ناجا «حفظ، مراقبت و کنترل مرزهای جمهوری اسلامی ایران و استیفای حقوق دولت و اتباع مرزنشین کشور» منظور و اعلام شده است. فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وجود هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خاکی در کشور خاطرنشان کرد: مرزبانان با اقتدار و هوشیاری در تمام مرزها استقرار دارند و با روحیه جهادی و انقلابی از مرزهای کشور محافظت می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران