شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148108 | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری فیلیپین به ادامه عملیات خشونت‌آمیز علیه مجرمان حوزه مواد مخدر در سه سال پایانی دولتش متعهد شده است

گروه جهان| رییس‌جمهوری فیلیپین به ادامه عملیات خشونت‌آمیز علیه مجرمان حوزه مواد مخدر در سه سال پایانی دولتش متعهد شده است. این در حالی است که درخواست‌های بین‌المللی برای تحقیقات در خصوص خشونت‌ها و تلفات بالای این عملیات تشدید شده است. به‌گزارش خبرگزاری بلومبرگ، رودریگو دوترته، گفته: «خطاب به این مجرمان می‌گویم، کشور من را در عرض سه سال آتی که همچنان در راس کار هستم از بین نبرید. مواد مخدر برای بچه‌های ما تولید نکنید که آن را مصرف کرده و دیوانه شوند. من واقعا شما را خواهم کشت.»

رودریگو دوترته از زمانی که ۲۰۱۶ میلادی به ریاست‌جمهوری فیلیپین رسید تاکنون کمپینی پرخشونت را علیه مجرمان حوزه موادمخدر به راه انداخته که تاکنون هزاران کشته بر جای گذاشته و فعالان حقوق بشری نیز آن را محکوم کرده‌اند. پلیس فیلیپین میزان کشته‌های جنگ دوترته علیه مجرمان مواد مخدر را ۶۶۰۰ تن برآورد کرده اما گروه‌های حقوق بشری این رقم را ۲۷۰۰۰ کشته برآورد کرده‌اند. اخیرا کشور ایسلند قطعنامه‌ای را با حمایت ۲۸ کشور دیگر در سازمان ملل به منظور درخواست برای انجام تحقیقات این سازمان درباره این کمپین مطرح کرد. سالوادور پانلو سخنگوی دوترته، این قطعنامه سازمان ملل را یک اقدام مداخله‌جویانه توصیف کرده و گفته، کشورهای دیگر فریب اخبار دروغ در خصوص این عملیات مبارزه با مواد مخدر را خورده‌اند چون این کشته‌ها اغلب به دست متهمانی که در مقابل بازداشت مقاومت کردند رخ داده‌ است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران