شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148107 | |

گروه جهان| وزیر کشور آلمان در نامه‌ای به همتای ایتالیایی خود خواستار پایان یافتن سختگیری‌های رم نسبت به پهلو گرفتن کشتی‌های حامل مهاجران غیرقانونی نجات یافته شده است.

گروه جهان| وزیر کشور آلمان در نامه‌ای به همتای ایتالیایی خود خواستار پایان یافتن سختگیری‌های رم نسبت به پهلو گرفتن کشتی‌های حامل مهاجران غیرقانونی نجات یافته شده است. به‌گزارش خبرگزاری «د. پ. آ»، اقدام دولت ایتالیا در سختگیری برای کشتی‌های حامل مهاجران نجات یافته، با انتقاد شدید وزیر کشور آلمان همراه شده است. هورست زهوفر در نامه‌ای به ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا، از رم خواسته به بحران دایمی سرگردانی کشتی‌های نجات در سواحل ایتالیا پایان دهد. سالوینی پیشتر گفته بود اگر آلمان خیلی برای پذیرش مهاجران اصرار دارد، می‌تواند آنها را سوار اتوبوس کرده و مستقیم به سفارت آلمان در رم بفرستد. ماجرای پهلوگیری غیرقانونی یک کشتی امدادی با ۴۰ پناهجو در ساحل ایتالیا و بازداشت زن کاپیتان آن دوباره بحث سیاست بی‌سر و سامان و غیرمنسجم اروپا در قبال مهاجرت و پناهجویی را به موضوع روز بدل کرده است.

 ایتالیا در کنار یونان و مالت دروازه اروپا در مدیترانه به شمار می‌رود و اکثر پناهجویان از آفریقا در سال‌های گذشته از طریق سواحل این کشور پا به خاک اروپا گذاشته‌اند. عدم همکاری و هماهنگی میان سایر کشورهای اروپایی در برداشتن باری از دوش ایتالیا و از جمله اختلاف بر سر تدوین یک قانون مشترک برای هدایت جریان پناهجویی و مهاجرت به اروپا عملاً باعث فشار بر ایتالیا بوده است، فشاری که در به قدرت رسیدن حزب راست پوپولیست «لیگا» در سال پیش و تشدید قوانین مربوط به ورود پناهجو به ایتالیا سهمی اساسی داشته است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران