شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| کارگران بومی یک میدان نفتی در قزاقستان به‌دلیل انتشار عکس یکی از کارگران عرب این میدان با یک دختر قزاق دست به آشوب و شورش زدند

گروه جهان| کارگران بومی یک میدان نفتی در قزاقستان به‌دلیل انتشار عکس یکی از کارگران عرب این میدان با یک دختر قزاق دست به آشوب و شورش زدند و با کارگران لبنانی و اردنی درگیر شدند که به زخمی شدن ۳۰ نفر از آنان منجر شد. در شورش و آشوب صورت گرفته که صدها نفر در آن شرکت کردند، روسای میدان نفت و گاز «تنگیز» واقع در ولایت «آتیرائو» قزاقستان ناچار به دور کردن تمامی کارگران خارجی از محدوده این میدان با اتوبوس شدند.

به‌گفته مقامات قزاقستان، آتش شورش فوراً خاموش شد اما تحقیقات در مورد این آشوب همچنان ادامه دارد. به‌گزارش ایرنا، ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان‌دهنده ضرب و شتم صورت گرفته میان کارگران بومی و خارجی و سپس سنگباران اتوبوس‌های حامل کارگران عرب است. دفتر مطبوعاتی ولایت «آتیرائو» قزاقستان اعلام کرده انتشار عکسی از یک دختر قزاق با یک کارگر خارجی این میدان نفتی خشم کارگران بومی قزاق را برانگیخت و منجر به این شورش شد؛ آنها این عکس را تحقیرآمیز خواندند. گفته شده، بخشی از مردم محلی از شرایط کاری نابرابر میان آنها و خارجیان ناراضی بودند و انتشار این عکس جرقه‌ای برای اعتراض‌های آنها بود. ایمر بونیر مدیر اجرایی شرکت تینگز شورویل هم گفته این شرکت در حد توان برای حل این موضوع و جلوگیری از تکرار آن در آینده تلاش خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران