شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 147794 | |

گروه جهان| بر اساس اطلاعات وزارت خزانه‌داری امریکا، اوراق قرضه عربستان از خزانه امریکا از پایان اکتبر ۲۰۱۶ که یک ماه پیش از انتخاب ترامپ

گروه جهان| بر اساس اطلاعات وزارت خزانه‌داری امریکا، اوراق قرضه عربستان از خزانه امریکا از پایان اکتبر ۲۰۱۶ که یک ماه پیش از انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری امریکاست تا آوریل امسال، از ۹۷میلیارد دلار به ۱۷۷میلیارد دلار رسیده است.

بلومبرگ نوشته: تاکنون رابطه عاشقانه ترامپ با ولیعهد سعودی به خوبی مستند شده است؛ با تصاویر صمیمی، میلیاردها دلار خرید تسلیحاتی از امریکا و البته تمایل به نادیده گرفتن مدرکی دال بر همدستی این شاهزاده آل سعود در قتل جمال خاشقجی. آنچه عمدتا دیده نشده تمایل عجیب سعودی‌ها به خرید بدهی امریکا است. براساس تازه‌ترین آمارها، سهم عربستان از اوراق قرضه خزانه امریکا ۱۷۷میلیارد دلار است. بلومبرگ با اشاره به اینکه هیچ وام‌دهنده بزرگ خارجی وام‌دهی به ایالات متحده را سریعتر نکرده، نوشته: «احتمالا می‌توانید هرگونه توضیحات قابل قبولی برای زمان‌بندی اقدام حمایتی این کشور صادرکننده نفت داشته باشید که شامل نوعی بده بستان سیاسی نباشد از جمله افزایش درآمد نفتی، خطر گریزی و تغییر تبعات منفی اوراق قرضه. اما یک چیز واضح است تا زمانی که ترامپ همچنان از ولیعهد سعودی مقابل انتقاداتی بر سر طیفی از موضوعات از جمله جنگ تحت امر سعودی در یمن و نقش آن در قتل خاشقجی دفاع کند، عربستان به تامین مالی یکی از مهم‌ترین متحدان خود می‌پردازد. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری یافت که چین به عنوان بزرگ‌ترین وام‌دهنده خارجی به امریکا اعلام کرده به تلافی جنگ تجاری از اوراق قرضه خزانه می‌کاهد تا ترامپ را تنبیه کند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران