شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| روزنامه گاردین دوشنبه با اشاره به تبعات اجتماعی و سیاسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) نوشته: «شاید هرگز بریتانیا دست به این اقدام نزند.»

گروه جهان| روزنامه گاردین دوشنبه با اشاره به تبعات اجتماعی و سیاسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) نوشته: «شاید هرگز بریتانیا دست به این اقدام نزند.» به‌گزارش این رسانه انگلیسی، بریتانیا در سه سال گذشته چهار بار برای خروج از اتحادیه اروپا اقدام کرده، اما تمام آنها با شکست همراه بوده است. اعضای پارلمان بریتانیا نتوانستند بر سر هیچ‌یک از طرح‌های جایگزین برای خروج از اتحادیه اروپا، به توافق برسند. پارلمان بریتانیا تاکنون سه بار با توافق «ترزا می» نخست‌وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کرده است، مخالفتی که باعث شد تا ترزا می ‌استعفایش را از ریاست دولت و رهبری حزب محافظه‌کار اعلام کند. به‌گزارش گاردین، برگزیت همیشه یک فرآیند بوده نه یک رویداد. در همین رابطه باید بدانیم که هر آنچه در چند ماه و سال آینده رخ دهد بدون شک سیاست و اقتصاد کلان بریتانیا را درگیر خود خواهد کرد.

نزدیک به سه سال است که از رفراندم خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌گذرد، در حالی که بریتانیایی‌ها هنوز خود برای نحوه خروج به توافق نرسیدند. انگلیسی‌ها ژوئن ۲۰۱۶ با رای اکثریت در همه‌پرسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که ابتدا برای ۲۹ مارس و سپس ۱۲ آوریل مقرر شده بود در نهایت به ۳۱ اکتبر تغییر کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران