شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| پلیس فرانسه یک گروه نئونازی را که قصد داشت به عبادتگاه‌های مسلمانان و یهودیان حمله کند متلاشی کرد. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه،

گروه جهان| پلیس فرانسه یک گروه نئونازی را که قصد داشت به عبادتگاه‌های مسلمانان و یهودیان حمله کند متلاشی کرد. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع قضایی گفته‌اند که اعضای این گروه به ایدئولوژی «نئونازی» نزدیک هستند و در ماه‌های سپتامبر ۲۰۱۸ تا مه ۲۰۱۹ تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند. این منابع قضایی از ارایه جزییات بیشتر در مورد انگیزه متهمان و اماکنی که آنها قصد داشتند به آن حمله کنند خودداری کرده‌اند.  افرادی که تحت تعقیب قرار گرفته‌اند مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله به عبادتگاه‌های مسلمانان و یهودیان هستند. پلیس فرانسه سپتامبر۲۰۱۸ مردی را در شهر گرونوبل در جنوب شرقی فرانسه به‌دلیل نگهداری سلاح بازداشت کرد. تحقیقات بیشتر پلیس منجر به بازداشت چهار نفر دیگر شد که دو نفر از آنان زیر سن قانونی هستند. تحقیقات این پرونده از ماه ژانویه به کارآگاهان ویژه پرونده‌های تروریستی سپرده شده است. مظنونان به اتهام «ساخت و حمل و نقل مواد منفجره» و توطئه تروریستی تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. هر چند فرانسه در سال‌های اخیر شاهد حملات تروریستی گروه‌های افراطی بوده اما تلاش گروهک‌های راست افراطی نیز در ماه‌های اخیر خبرساز شده است.

 در ماه نوامبر گذشته پلیس فرانسه شش نفر را که مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله به امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری این کشور، بودند بازداشت کرد. در جولای۲۰۱۷ هم جوانی ۲۳ ساله به اتهام برنامه‌ریزی برای ترور رییس‌جمهوری بازداشت شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران