شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| چلسی منینگ تحلیلگر سابق اطلاعاتی ارتش امریکا، بار دیگر به‌دلیل همکاری نکردن با دادگاه به زندان بازگردانده شد.

گروه جهان| چلسی منینگ تحلیلگر سابق اطلاعاتی ارتش امریکا، بار دیگر به‌دلیل همکاری نکردن با دادگاه به زندان بازگردانده شد. به‌گزارش گاردین، منینگ به آنتونی ترنگا، قاضی دادگاه فدرال الکساندریا در ویرجینیا گفت، ترجیح می‌دهد «از گرسنگی بمیرد» تا اینکه در مقابل هیات منصفه دادگاه شهادت دهد و کاری را انجام دهد که دولت بر آن پافشاری دارد. او که هم‌اکنون ۶۲ روز در زندان به سر برده- که ۲۸ روز آن در سلول انفرادی بوده- اکنون با مجازات حبس تا ۱۸ ماه روبه رو است.

ترنگا همچنین به مجازات منینگ، پرداخت جریمه مالی را نیز اضافه کرده است. در صورتی که منینگ به شهادت ندادن و همکاری نکردن با دادگاه ادامه دهد و در زندان بماند، پس از ۳۰ روز برای هر یک روزی که در زندان بماند، ۵۰۰ دلار جریمه خواهد شد و اگر بازداشت او به ۶۰ روز برسد، جریمه روزانه او به ۱۰۰۰دلار افزایش خواهد یافت. دادستانان ویرجینیا امیدوارند با وادار کردن منینگ به شهادت بتوانند سرانجام جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس، را محاکمه کنند. منینگ گفته: «هرگز در مقابل این هیات منصفه و هیچ هیات منصفه دیگری شهادت نخواهم داد. دولت می‌داند که نمی‌تواند مرا وادار کند. » وکیل منینگ پس از جلسه این دادگاه گفته: «در سال ۲۰۱۰ چلسی تصمیم گرفت که طبق اصولش اجازه دهد جهان ذات واقعی جنگ نامتقارن را ببیند. این مساله نشان می‌دهد که امریکا همیشه بیشتر نگران افشای چنین اسنادی بوده تا محتوای این افشاگری‌ها.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران