شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان|دادستانی چین علیه مِنگ هونگوی رییس سابق اینترپل، به اتهام سوءاستفاده از قدرت و گرفتن رشوه اعلام جرم کرده است. پلیس بین‌الملل،

گروه جهان|دادستانی چین علیه مِنگ هونگوی رییس سابق اینترپل، به اتهام سوءاستفاده از قدرت و گرفتن رشوه اعلام جرم کرده است. پلیس بین‌الملل، اینترپل که مقر آن در شهر لیون فرانسه است، اکتبر گذشته اعلام کرد که منگ از سمت خود به عنوان رییس این سازمان کناره‌گیری کرده است. این خبر در حالی اعلام شد که همسر او، از گم شدن منگ پس از سفر به کشورش چین در آخرین روزهای ماه سپتامبر خبر داده بود.

مقام‌های دولت چین پس از انتشار خبرهای مربوط به گم شدن رییس سابق اینترپل اعلام کردند که منگ به اتهام نقض جدی قوانین چین، بازداشت شده است. حزب حاکم کمونیست چین تاکید کرده تحقیقات درباره منگ نشان می‌دهد او مقدار زیادی از بودجه دولتی را خرج و از قدرتش سوءاستفاده کرده‌ و نیز از اجرای دستورات حزب خودداری می‌کند. همسر این مقام سابق اینترپل، این اتهام‌ها را رد کرده و گفته بازداشت شوهرش همراه با انگیزه‌های سیاسی است. اما دادستانی چین با انتشار بیانیه‌ای گفته منگ که پیش از ریاست بر اینترپل، معاون وزیر امنیت عمومی چین و رییس گارد ساحلی این کشور بود از قدرت سوءاستفاده و مبالغ بسیار زیادی رشوه دریافت کرده است. این بیانیه به جزییات بیشتری در این زمینه اشاره نکرده است. منگ نوامبر۲۰۱۶ در جریان پنجاه و هشتمین مجمع عمومی پلیس اینترپل در اندونزی به عنوان رییس اینترپل انتخاب شده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران