شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144248 | |

گروه جهان| مقام‌های رژیم‌صهیونیستی قصد دارند برای مقابله با موشک‌های کورنیت نیروهای مقاومت فلسطینی یک دیوار در امتداد مرزهای شمال به جنوب غزه احداث کنند.

گروه جهان| مقام‌های رژیم‌صهیونیستی قصد دارند برای مقابله با موشک‌های کورنیت نیروهای مقاومت فلسطینی یک دیوار در امتداد مرزهای شمال به جنوب غزه احداث کنند. به‌گزارش ایرنا، قرار است این دیوار با هزینه 100میلیون شِکل (هر دلار معادل 3.53 شکل) برای محافظت از خط‌آهن در سرزمین‌های اشغالی احداث شود. نیروهای مقاومت فلسطینی در آخرین درگیری با رژیم‌صهیونیستی که جمعه گذشته آغاز شد، با موشک کورنیت خودروی زرهی نظامیان صهیونیستی را در گذرگاه ایرز (بیت حانون) واقع در مرز غزه و سرزمین‌های اشغالی هدف قرار دادند، که منجر به کشته شدن یک نظامی صهیونیست شد.

به‌گفته منابع صهیونیستی، این دیوار برای جلوگیری از دیده شدن قطارها از غزه احداث خواهد شد تا از هدف قرار گرفتن آن با موشک‎های مقاومت جلوگیری شود. قرار است طرح احداث این دیوار در کمیسیون امنیتی کابینه رژیم‌صهیونیستی تصویب شود. دور جدید درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم‌صهیونیستی از جمعه گذشته با حمله بالگردهای نظامی این رژیم به مناطق مسکونی غزه آغاز و با پاسخ کوبنده مقاومت سرانجام متوقف شد. نیروهای مقاومت از جمله جنبش حماس و جهاد اسلامی در واکنش به حملات دشمن صهیونیستی اعلام کردند که مناطق اشغالی را هدف قرار می‌دهند. در همین راستا، طی چند روز گذشته 700فروند موشک از غزه به اسراییل شلیک شده است. براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری‌های اخیر میان فلسطینی‌ها با رژیم‌صهیونیستی 31 فلسطینی شهید و 175 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران