شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144007 | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری امریکا گفته که بازرس ویژه رسیدگی به پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ امریکا نباید درباره یافته‌هایش مربوط به این پرونده شهادت دهد.

گروه جهان| رییس‌جمهوری امریکا گفته که بازرس ویژه رسیدگی به پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ امریکا نباید درباره یافته‌هایش مربوط به این پرونده شهادت دهد. به‌گزارش هیل، دونالد ترامپ گفته این اقدام تلاشی از سوی دموکرات‌هاست تا بررسی‌ها درباره کاخ‌سفید پس از انتشار گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ امریکا را از سر بگیرند. ترامپ در توییتر نوشته: «پس از صرف بیش از ۳۵ میلیون دلار در یک بازه زمانی دو ساله، مصاحبه با ۵۰۰نفر، استفاده از ۱۸ دموکرات ضد ترامپ و ۴۹ مامور اف‌‌بی‌آی گزارشی بیش از ۴۰۰ صفحه منتشر شد که در آن نشانی از تبانی نبود. چرا حالا باید دموکرات‌ها در کنگره به‌دنبال شهادت مولر باشند.» این موقعیت برای ترامپ یک تغییر محسوب می‌شود چون اخیراً گفته بود که این به ویلیام بار، دادستان کل بستگی دارد که اجازه دهد مولر شهادت دهد یا خیر. گمانه زنی‌ها درباره شهادت مولر در کنگره پس از آن افزایش یافت که اعلام شد وی بابت روشی که دادستان کل در ارایه یافته‌های گزارش برای مردم در پیش گرفته، باعث ناامیدی‌اش شده است.

خبرگزاری فرانسه هم نوشته، مایکل کوهن وکیل سابق ترامپ، دوشنبه برای آغاز مجازات سه سال حبس در ارتباط با جرایمی نظیر نقض قوانین مالی کمپین انتخاباتی به‌دلیل پرداخت حق‌السکوت به دو زنی که با ترامپ رابطه غیراخلاقی داشتند، روانه زندان شد. این یک زندان با تدابیر امنیتی حداقلی است که به زندان مجرمان «یقه‌سفید» مشهور است

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران