شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144006 | |

گروه جهان| دادگاه رسیدگی به اتهامات دیدیه لومبار مدیرعامل سابق بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی فرانسه، و دیگر مدیران پیشین این شرکت هفته آینده آغاز می‌شود.

 گروه جهان| دادگاه رسیدگی به اتهامات دیدیه لومبار مدیرعامل سابق بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی فرانسه، و دیگر مدیران پیشین این شرکت هفته آینده آغاز می‌شود. به‌گزارش یورونیوز، این برای اولین‌بار است که مدیرعامل یکی از شرکت‌های بزرگ فرانسه به اتهام «اذیت و آزار روانی» در جریان هدایت مجموعه تحت مدیریت ‌خود محاکمه می‌شود. پرونده رسیدگی به اتهام اذیت و آزار روانی لومبار ده سال پس از موج خودکشی در شرکت مخابراتی «فرانس تلکوم» آغاز می‌شود. این شرکت اکنون نام خود را به «اورانژ» تغییر داده است.

پیش‌بینی می‌شود رسیدگی به پرونده قضایی مدیرعامل سابق «فرانس تلکوم» و دیگر مدیران پیشین این شرکت تا جولای ادامه پیدا کند. در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ میلادی ۳۵ نفر از کارکنان شرکت «فرانس تلکوم» خودکشی کردند. تعدادی از آنها در محل کار خود دست به خودکشی زدند. در دادگاه رسیدگی به پرونده لومبار علاوه بر خودکشی کارکنان، شیوه مدیریت «فرانس تلکوم» در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ مورد بررسی قرار می‌گیرد. قاضی پرونده رسیدگی به پرونده مدیران سابق «فرانس تلکوم» پیش از این اعلام کرده بود که این پرونده به «اذیت و آزار روانی سازمان یافته در سطح یک شرکت از سوی مدیران» آن مربوط می‌شود. لومبار بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ مدیرعامل «فرانس تلکوم» بود. این شرکت در سال ۲۰۱۳ به «اورانژ» تغییر نام داد. متهمان این پرونده ممکن است به یک سال زندان و پرداخت ۱۵ هزار یورو جریمه محکوم شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران