شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 143915 | |

گروه جهان| سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هفته آینده برای مقابله با تهدید روسیه علیه اعضای این پیمان مانور برگزار می‌کند.

گروه جهان| سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هفته آینده برای مقابله با تهدید روسیه علیه اعضای این پیمان مانور برگزار می‌کند. به‌گزارش اشپیگل، این رزمایش 6 روزه از دوشنبه (امروز) با شرکت کارکنان وزارت دفاع اعضای ناتو در بروکسل برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این مانور، ارزیابی جدیت ناتو در اتخاذ تصمیمات و انجام سریع اقدامات در مواجهه با موقعیت‌های واقعی است. این در حالی است که از ماه‌ها پیش ارتش اعضای ناتو و کارکنان آن در حال آماده‌سازی خود برای شرکت در این مانور هستند. جزییات این مانور محرمانه بوده و طی آن شورای ناتو و دستگاه نظامی آن تمامی گام‌های لازم برای مقابله جدی نظامی بر اساس ماده 5 اساسنامه که مربوط به واکنش نظامی می‌شود را بررسی می‌کنند. این بیست‌ودومین مانور از این دست در تاریخ شکل‌گیری پیمان ناتو از 1949 میلادی تاکنون به شمار می‌رود.

ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک (ناتو) گفته: «با توجه به اینکه وضعیت خاورمیانه و شمال آفریقا دچار بی‌ثباتی شده و روسیه خصمانه‌تر از گذشته رفتار می‌کند و گروه‌های تروریستی در گوشه و کنار حضور دارند، ناتو مسوولیت خود را به جا آورده و در مسیر ایجاد ثبات گام برمی‌دارد. اگرچه با تغییرات جهان، ناتو نیز دچار تغییر می‌شود اما برخی اصول ثابت است و یکی از این اصول تعهدات دایمی ماست.» مسکو پیش‌تر اعلام کرده بود که روسیه و ناتو بطور کامل همکاری در عرصه‌های غیرنظامی و نظامی را متوقف کرده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران