شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142733 | |

گروه جهان| منفی شدن افکار عمومی در مورد زمین‌گیر شدن جت‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس، به‌دنبال ۲حادثه مرگبار این هواپیما، ۱۲میلیارد دلار از ارزش برند این هواپیماساز را از بین می‌برد.

گروه جهان| منفی شدن افکار عمومی در مورد زمین‌گیر شدن جت‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس، به‌دنبال ۲حادثه مرگبار این هواپیما، ۱۲میلیارد دلار از ارزش برند این هواپیماساز را از بین می‌برد. به‌گزارش رویترز، شرکت مشاور فایننس اعلام کرده پیش‌تر و بلافاصله پس از سقوط هواپیمای ۷۳۷ بوئینگ هواپیمایی اتیوپی در ۱۰ مارس، آسیب وارده از این اتفاق به خوشنامی برند بوئینگ را ۷.۵ میلیارد دلار برآورد کرده بود. بوئینگ ارزشمندترین برند هوافضا در جهان است و طبق اعلام همین شرکت ارزیابی برند، در سال ۲۰۱۸، ارزش کلی برند آن با ۶۱ درصد افزایش به ۳۲ میلیارد دلار رسیده بود.

گفته شده که همزمان با تشدید بحران بوئینگ، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا، به این شرکت پیشنهاد کرده که نام مدل هواپیمایش را تغییر دهد. ایسنا نوشته، ترامپ در حساب توییتر خود نوشته: «اگر جای شرکت بودم، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را تعمیر می‌کردم، چندین ویژگی منحصربه‌فرد به آن اضافه می‌کردم و نامش را تغییر می‌دادم.» اکتبر گذشته یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مکس با ۱۸۹ نفر سرنشین در آب‌های دریای جاوه سقوط کرد. در این سانحه هوایی همه مسافران کشته شدند. حدود شش ماه بعد هم یک بوئینگ ۷۳۷ مکس دیگر در حال پرواز از اتیوپی به نایروبی بود که دچار سانحه شد. همه ۱۵۷ مسافر آن جان باختند. به دنبال آن بسیاری از کشور‌ها استفاده از این مدل هواپیما یا پرواز آن را در حریم هوایی خود ممنوع اعلام کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران