شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان|وزیر خارجه روسیه گفته اقتصاد امریکا قادر به رقابت صادقانه نیست به همین دلیل، امریکا از روش‌های ناجوانمردانه استفاده می‌کند. به‌گزارش خبرگزاری روسیه،

گروه جهان|وزیر خارجه روسیه گفته اقتصاد امریکا قادر به رقابت صادقانه نیست به همین دلیل، امریکا از روش‌های ناجوانمردانه استفاده می‌کند. به‌گزارش خبرگزاری روسیه، سرگئی لاوروف در جمع دانشجویان دانشگاه وزارت خارجه روسیه گفته: «اقتصاد امریکا دیگر قادر نیست تا به صورت صادقانه با دیگر کشورها رقابت کند و این مساله باعث شده مقامات امریکایی به فکر استفاده از ابزارهای در اختیار خود برای حذف رقبا از میدان بیافتند.» لاوروف ادامه داده: «اگرچه از دیدگاه اقتصادی، امریکا برترین قدرت جهانی است اما نقش تعیین‌کننده امریکا در عرصه جهانی رو به افول است.» وزیر خارجه روسیه از هند و چین به عنوان رقبای اصلی امریکا نام برده و ضمن اشاره به افزایش رشد کشورهای نوظهور و بلوک‌های منطقه‌ای گفته که امریکا قدرت رقابت‌پذیری خود را طی دو - سه سال اخیر از دست داده است.

سرگئی لاوروف رفتار کنونی واشنگتن در عرصه تجارت و اقتصاد بین‌المللی را ناعادلانه و غیر صادقانه خوانده و گفته: «این کشور ارزش‌های سازمان تجارت جهانی را زیر پا گذاشته است. امریکا به هیات‌های حل اختلاف تجاری در این سازمان اجازه نمی‌دهد کار خود را بکنند و می‌خواهد هر طور شده است موقعیت متزلزل خود را حفظ کند.» انتقادات لاوروف از امریکا در شرایطی بیان می‌شود که دیمیتری مدودوف نخست وزیر این کشور، در سخنانی از مقامات دولت ترامپ خواسته تا به میز مذاکره با روسیه به منظور احیای روابط تجاری و اقتصادی دو کشور باز گردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران