شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| رهبر کره‌شمالی از روند کنونی تنش‌زدایی با امریکا ابراز ناخرسندی کرده و گفته تنها در صورت تغییر مشی امریکا حاضر است با دونالد ترامپ دیدار کند. به‌گزارش دویچه‌وله،

گروه جهان|  رهبر کره‌شمالی از روند کنونی تنش‌زدایی با امریکا ابراز ناخرسندی کرده و گفته تنها در صورت تغییر مشی امریکا حاضر است با دونالد ترامپ دیدار کند. به‌گزارش دویچه‌وله، کیم جونگ اون تا آخر سال جاری به دولت امریکا مهلت داده تا رویکرد خود را تغییر دهد. او گفته تنها در صورتی حاضر به ملاقات و گفت‌وگو با دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا  است که این کشور تا پایان سال رویکرد خود را تغییر دهد و قادر به اتخاذ یک تصمیم شجاعانه باشد. کیم که در برابر شورای عالی خلق سخنرانی می‌کرد، گفت که در قضیه برنامه هسته‌ای کره‌شمالی کشورش حاضر به همکاری است، اما نخست امریکا باید موضع درست اتخاذ کند.

رهبر کره‌شمالی درباره انتظارات خود از ایالات متحده توضیح بیشتری نداد. دومین دیدار ترامپ با رهبر کره‌شمالی که فوریه در ویتنام انجام گرفت، نتایج روشنی نداشت. هر کدام از دو کشور، گناه شکست مذاکرات را به دوش دیگری انداخت، در عین حال هر دو تمایل خود را برای ادامه مذاکرات اعلام کردند. به‌گزارش خبرگزاری کره‌شمالی، کیم جونگ اون، پس از دومین دیدار در ویتنام، گفته نسبت به صداقت امریکا دچار تردید شده است. او گفته: «حاضریم باز هم تلاش کنیم، در صورتی که امریکا موضعی درست اتخاذ کند و مایل به بهبود مناسبات به سود دو طرف باشد.» او گفته رابطه شخصی‌اش با ترامپ خوب است. امریکا به کره‌شمالی خلع سلاح مشابه لیبی پیشنهاد داده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران